تنوع تولید مرمریت کشور ترکیه

تنوع تولید مرمریت کشور ترکیه

226
0
afyon-white
afyon-white

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، بسیاری از شرکت های فراوری سنگ ترکیه از سال ۱۹۴۰ فعالیت استخراج معادن را شروع کرده اند.  کشور ترکیه به خاطر دارا بودن ذخایر بالای مرمریت از تولید کنندگان اصلی این سنگ در جهان است. بیشتر مرمریت های تولید شده در ترکیه به رنگ روشن بوده و با ضخامت های دو سامت ، ۴ و ۶ سانت به بازار داخل و جهان عرضه می شود.

مرمریت هایی همچون: Afyon White ، Tundra Grey ،Brown Marble ، Narcisse Marble ، Green Marble ، Afyon Grey،Beige Marble،Tiger Skin ، Afyon Violet که از مرمریت های پرطرفدار در بازار داخل و خارج ترکیه هستند و شماری از این سنگ ها نیز به کشور ایران صادر می شوند.

مرمریت Narcisse Marble با رنگ سیاه و گرافیکی مرمریتی کلاسیک در سبک خود به حساب می آید.  تنوع طرح در آن کم بوده و ترکیب یکدستی دارد.

نمایشگاه هایی همچون: Bursa Mermer Blok ، MIDDLE EAST STONE، TÜRKMENİSTAN TÜRK İHRAÇ ÜRÜNLERİ FUARI،Alimoğlu Mermer،Marble ،Izmir/Turkey ،  Turkey Build از مهمترین نمایشگاه های کشور ترکیه است.

کشور ترکیه ۴۰ درصد مرمریت های دنیا را به خود اختصاص داده است. منطقه Afyon  بیشترین مرمریت ترکیه را در خود جای داده است که از نظر تنوع قابل تامل است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید