افزایش مالیات ارزش افزوده ۹ درصدی تا ۳۰ درصد!

افزایش مالیات ارزش افزوده ۹ درصدی تا ۳۰ درصد!

466
0
تقی کبیری
تقی کبیری

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، تقی کبیری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مراجعات فروشندگان و تجار به دلایل متعدد مثل اینکه مالیات ارزش افزوده در چند مرحله اخذ می‌شود، نشان می دهد سهم پرداختی مالیات آنها افزایش یافته است، لذا بهتر است در مشاغلی که سهم مالیات ارزش افزوده آنها از مقدار واقعی بالاتر می‌رود   یک تجدید نظر انجام گیرد.

کبیری ادامه داد، در مورد صنف طلا فروشی نیز این اتفاق افتاده چراکه در بحث اجرت و قیمت طلا مالیات اخذ می‌شود، بر اساس مراجعات مردمی که به نمایندگان شده است به نظر می‌رسد این نوع مشاغل در فروش دچار مشکل شده‌اند.

عضو کمیسون اقتصادی مجلس در پاسخ به این سوال که بر اساس لایحه دولت کاهش ارزش افزوده از ۹ به ۳درصد تنها  برای صنف طلا فروشان عملیاتی می‌شود، گفت: نه فقط برای طلا فروشان بلکه برای سایر صنوف و مشاغلی که مالیات ارزش افزوده آنها در چند مرحله اخذ می‌شود بهتر است تجدید نظر در نحوه اخذ این نوع مالیات اتخاذ شود.

وی افزود، بر اساس اطلاعات موجود و بررسیهای انجام شده به جای اخذ مالیات ارزش افزوده ۹درصد، این رقم از ۲۶ تا ۳۰ درصد نیز افزایش یافته چراکه  این مالیات در چند مرحله و به شکل متعدد اخذ می‌شود و به نظر می‌رسد یک تصمیم مناسب باید از سوی دولت نهایی شود و  مالیات بر ارزش افزوده برای صنوف مختلف یکسان سازی شود.

منبع: تسنیم

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

هجده + 12 =