تعرفۀ واردات کشور عراق تغییر نکرده است

تعرفۀ واردات کشور عراق تغییر نکرده است

202
0
ناصر بهزاد
ناصر بهزاد

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، ناصر بهزاد رایزن بازرگانی ایران در عراق گفت: سه بخش از مالیات از امور صنعتی و تولیدی  داخل عراق و سایر مالیات‌ها برای واردات کالا از همه کشورهای صادر کننده به عراق اخذ می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: عراق در سال ۲۰۱۸ فروش نفت را بر مبنای صادرات حدود ۴.۳ میلیون بشکه در روز با نرخ ۴۶ دلار بر نامه‌ریزی کرده که با توجه به آغاز طرح‌های این کشور برای رونق سرمایه‌گذاری و اتخاذ شیوه‌های مختلف جهت تحقق درآمدهای جاری پیش‌بینی می‌شود رشد تولید ناخالص داخلی این کشور افزایش یابد.

رایزن بازرگانی ایران در عراق افزود: برنامه صادرات روزانه نفت عراق با ۱۰درصد افزایش تنظیم شده لیکن حجم هزینه‌های جاری و بدهی‌های گذشته موجب شده همچنان بخشی از تامین کسری بودجه که عددی نزدیک به میلیارد دلار است از طریق مالیات جبران شود.

بهزاد گفت: برای جبران این کسری، پنج مسیر تآمین مالیات در پارلمان این کشور تصویب شده  که شامل ۳ تا ۱۵ درصد  مالیات بر در آمد، ۵ درصد مالیات بر فروش در مراکز تجاری، ۲۰ درصد مالیات  بر سرویس تلفن همراه و شبکه اینترنتی،۲۰۰درصد مالیات بر واردات  مشروبات الکلی و ۲۵درصد مالیات بر شیرینی  و بستنی  و محصولات آبمیوه و نوشیدنی‌های گازدار است.

  • ایلنا
۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

5 × 2 =