تعامل نزدیک شرکت های نرم افزاری و صنعت سنگ اروپا

تعامل نزدیک شرکت های نرم افزاری و صنعت سنگ اروپا

دنیای رباتیک با توسعه کاربردی خود وارد بسیاری از صنایع شده و توانسته تحولات قابل تاملی را در حوزه فراروی سنگ های ساختمانی سبب شود از این رو دنیای نرم افزار نیز به عنوان یک نیاز بارز در این زمینه حضور یافته و مکمل اصلی در این صنعت به شمار می آید.

271
0
robot
robot

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، با توسعه روز افزون تکنولوژی های روز دنیا و گسترش صنعت سنگ های ساختمانی در دنیا علوم رایانه ای نیز به کمک انسان شتافته و در این مسیر با صنعت همراه هستند. دنیای رباتیک با توسعه کاربردی خود وارد بسیاری از صنایع شده و توانسته تحولات قابل تاملی را در حوزه فراروی سنگ های ساختمانی سبب شود از این رو دنیای نرم افزار نیز به عنوان یک نیاز بارز در این زمینه حضور یافته و مکمل اصلی در این صنعت به شمار می آید.

ساخت ابزار آلات فراوری سنگ های ساختمانی، بازو های تراش و مجسمه سازی، دستگاه های فراروی سه بعدی و یا ساخت دیوار های سه بعدی از جنس  سنگ های ساختمانی توسط دستگاهای مدرن و مجهز به تکنولوژی روز دنیا صورت می گیرد که وابستگی این تکنولوژی به صنعت نرم افزار را رقم می زند. در چند سال گذشته صنعت سنگ اروپا مخصوصا دو کشور ایتالیا و آلمان در ایجاد و طراحی های مغهومی پیچیده که نیاز به هوش مصنوعی قدرتمندی داشته فعالیت گسترده ای را شروع کرده اند که نتایج آن نیز ساخت بازو های مجسمه تراش تمام اتومات می باشد که ربات بسیار هوشمندی به حساب می آید و می توان گفت بسیاری از طرح های سه بعدی مد نظر انسان را با استفاده از سنگ های ساختمانی خلق می کند که این خود موفقیتی بزرگ در این صنعت است.

بسیاری از شرکت های نرم افزاری اروپا نتایج بسیار خوبی را در این زمینه کسب کرده اند و به تولید محصولات خود در زمینه طرح های سه بعدی و روح بخشیدن به دستگاه های مجسمه تراشی پرداخته اند که با این شیوه میزان دقت و قدرت این نرم افزارها را افزایش داده اند. در  ایران نیز این شیوه به تدریج در حال توسعه است. شرکت های مختصری در این زمینه فعالیت داشته اند و جای کار برای این نوع فعالیت در ایران بسیار زیاد است و باید انتظار داشت تکنولوژی های جدید در کنار نرم افزار های قدرتمند در صنعت سنگ های ساختمانی ظاهر شوند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید