تشریح فعالیت های مارمومکینه به روایت فلاویو مارابلی

تشریح فعالیت های مارمومکینه به روایت فلاویو مارابلی

رئیس افتخاری مارمومکینه: انجمن سنگ ایتالیا یک مجموعه واسطه است، از یک سو طرف صحبت دولت در حوزه سنگ است و از دیگر سو نماینده معادن، ماشین آلات و کلیه کارخانجات مربوط به آن است به طوری که این انجمن به عنوان نماینده کل صنعت سنگ ایتالیا طرف گفتگوهای مستقیم دولت ایتالیا با سایر دولت ها و به عنوان نمونه؛ همین الان و در ایران است.

306
0
فلاویو مارابلی
فلاویو مارابلی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از دانش سنگ، فلاویو مارابلی رئیس افتخاری مارمومکینه  اظهار داشت: مارمومکینه اسمی با قدمت در خور توجه است که سابقه آن به بیش از ۲۲ سال می رسد. ریاست بر مارمومکینه باید به صورت قانونی و در دوره های مشخص تغییر پیدا کند، دوره زمانی ریاست مارمومکینه در ایتالیا دو دوره ۵ ساله است که من قبلا این دو دوره را گذرانده ام و بعد از آن مفتخر به احراز پست ریاست افتخاری شدم که این دوره هم می تواند تا ده سال به درازا بیانجامد.

وی درباره سابقه اش در حوزه صنعت سنگ گفت: پدرم خیلی وقت پیش موسس انجمنی درباره سنگ بوده است، تا ۲۰ سال پیش انجمن های زیادی در حوزه سنگ در ایتالیا وجود داشت که ۳ یا ۴ تا از این انجمن ها به طور مستقیم مرتبط با تکنولوژی سنگ و ماشین آلات مربوطه بود. از این انجمن ها و مجموعه ها برخی را که به گستره خود سنگ تعلق داشتند یا جذب کردیم یا بسته شدند به طوری که در حال حاضر و در سراسر ایتالیا همین یک انجمن به صورت فراگیر فعالیت می نماید.

وی ادامه داد: این رویکرد که باید همه تحت یک مجموعه واحد قرار بگیرند حدود ۲۲ سال به طول انجامید. مدیران انجمن دیگر در حال از دست دادن موقعیت خودشان بودند از طرفی چون مجاب کردن خود و اعضای مجموعه هایشان به این هم گرایی گسترده زمان زیادی نیاز داشت این دوره انتقالی به پروسه ای زمان بر تبدیل شد.

وی تصریح کرد: انجمن سنگ ایتالیا یک مجموعه واسطه است؛ از یک سو طرف صحبت دولت در حوزه سنگ است و از دیگر سو نماینده معادن، ماشین آلات و کلیه کارخانجات مربوط به آن است به طوری که این انجمن به عنوان نماینده کل صنعت سنگ ایتالیا طرف گفتگوهای مستقیم دولت ایتالیا با سایر دولت ها و به عنوان نمونه؛ همین الان و در ایران است.

وی ادامه داد: من دارای مالکیت شرکت های حمل و نقل هستم که به شکلی جدی به سنگ هم مربوط هستند ولی کار من به طور مستقیم تولید سنگ در معدن یا کارخانه نیست. ضرورتا لازم نیست که ریاست یک انجمن حتما از بدنه صنف آن باشد ولی انتخاب رئیس از اعضای خود صنف روشی معمولی است. قانون هیچ بندی را نه درباره ریاست انجمن نه درباره شخص و نه درباره مشخصات لازمه برای این کار تعیین نکرده است. ولی به هر حال به صورت نرمال و منطقی لازم است رئیس با صنف ارتباط داشته باشد اما در نهایت این رای گیری مخفی است که تعیین کننده شخص رئیس آن صنف می باشد. رای گیری امری گریز ناپذیر است و حتما لازم است قواعد اساسی و اولیه در انتخاب مبتنی بر رای گیری در نظر گرفته شود.

فلاویو مارابلی یاد آور شد: حدود تولید سنگ در ایتالیا بین ۷ تا ۸ میلیون تن در سال است (درمقایسه با رقم تولید ایران که بالای ۲۰ میلیون تن برآورد می شود) در مجموعه تحت اشراف من مهم میزان درآمدی است که از استخراج و تولید و فرآوری سنگ سهم انجمن می شود.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

سیزده + 17 =