ترکیه، ایتالیا، قزاقستان، ویتنام و برزیل در نهمین نمایشگاه سنگ ایران

ترکیه، ایتالیا، قزاقستان، ویتنام و برزیل در نهمین نمایشگاه سنگ ایران

رئیس هیات مدیره نمایشگاه سنگ ایران: طبق رایزنی های انجام شده تاکنون حضور کشورهای ترکیه، ایتالیا، قزاقستان، ویتنام و برزیل در نمایشگاه نهم قطعی شده است.

420
0
حسین پورحسنی
حسین پورحسنی

حسین پورحسنی رئیس هیات مدیره نمایشگاه سنگ ایران در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: طبق برنامه ریزی های انجام شده امسال در نمایشگاه بین المللی سنگ ایران یک سوله جدید احداث خواهد شد.

وی افزود: این ساخت و سازها تا جایی که نمایشگاه سنگ ایران به نقطه مطلوب خود برسد ادامه خواهد داشت و ما هرسال فضایی جدید را به نمایشگاه اضافه خواهیم کرد.

وی ادامه داد: ساخت جایگاه نمایشگاه در وسعتی به میزان سی هکتار در دستور کار هیات مدیره نمایشگاه است که انشاء الله پس از ساخت و تجهیز این سی هکتار اقدامات لازم در خصوص گسترش و رشد و توسعه آن را انجام خواهیم داد و در صورت نیاز این مساحت را چند برابر خواهیم کرد.

رئیس هیات مدیره نمایشگاه سنگ ایران ادامه داد: دبیر خانه نمایشگاه بین المللی سنگ ایران به طور دائم فعال است و در مورد حضور شرکت های مرتبط با صنعت سنگ در نمایشگاه رایزنی هایی را با شرکتهای مختلف داخلی و خارجی انجام می دهد. یکی از مهمترین خصوصیات یک نمایشگاه فعال و پویا داشتن دبیرخانه ای دائمی است.

وی خاطر نشان کرد: طبق رایزنی های انجام شده تاکنون حضور کشورهای ترکیه، ایتالیا، قزاقستان، ویتنام و برزیل در نمایشگاه قطعی شده است البته این رایزنی ها همچنان ادامه دارد و ما امیدواریم که امسال بتوانیم نهمین نمایشگاه را با حداکثر تعداد تجار و بازرگانان و شرکتهای خارجی برگزارکنیم.

وی ادامه داد: بسیاری از کشورهای مطرح دنیا که در زمینه صنعت سنگ فعال هستند هم در زمینه صادرات سنگ فرآوری شده فعالیت می کنند و هم در زمینه سنگ کوپ. به عنوان مثال کشور ایتالیا که در این زمینه سر آمد است ۴۶ درصد از سنگ خود را به صورت کوپ صادر می کند.

وی تاکید کرد: برداشته شدن عوارض و مالیاتهایی که برای صادرات سنگ کوپ در نظر گرفته شده می تواند به میزان بسیار بالایی صنعت سنگ و معدن را از رکود خارج کند. کشور ایران ذخائر بسیار بالایی در زمینه سنگ های تزئینی دارد که می تواند با الگو قرار دادن کشورهای موفق هم در حوزه صادرات سنگ کوپ و هم در حوزه صادرات سنگ فرآوری شده اقدامات لازم را انجام دهد.

وی تصریح کرد: آقای افخمی راد رئیس سازمان توسعه تجارت و معاون وزیر صنعت معدن و تجارت در بازدیدی که از نمایشگاه بین المللی سنگ ایران داشتند بیان کردند که لازم است بسترهای صادرات سنگ کوپ به کشورهای دیگر فراهم شود که امیدواریم این مساله زودتر اجرایی شود.

پورحسنی هم افزایی و همکاری روز افزون دولت، مجلس و قوه قضاییه  را باعث دلگرمی فعالان صنعت سنگ دانست و خاطرنشان کرد: به هر میزان که قوای سه گانه کشور هم دلی و هم افزایی بیشتری داشته باشند و در تمامی امور یاری گر هم باشند فعالان صنعت و بخش خصوصی، هم در داخل کشور و هم در روابط بین المللی موفق تر خواهند بود.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید