تحلیل رشد اقتصادی کشور مراکش و صنایع وابسته

تحلیل رشد اقتصادی کشور مراکش و صنایع وابسته

500
0
Morocco
Morocco

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، با توجه به رشد  ۵٫۲% رشد اقتصاد کشور مراکش در طول بازه زمانی ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۰ می توان این منطقه را منطقه ای پویا در شمال آفریقا قلمداد کرد که بدون شک تاثیر مستقیمی در صنایع وابسته ساختمانی و تولید مواد اولیه خواهد داشت.

از طرفی جذب سرمابه گذاران درمنطقه تجاری کازابلانکا توانسته راه گشای بسیاری از مشکلات اقتصادی و ایجاد نگرشی نو برای آینده بهتر برای این کشور باشد. سرمایه گذاران اروپایی بیشتر در صنعت ساختمان، تهیه مواد اولیه ، صنت بزرگ حمل و نقل و واردات تکنولوژی های جدید توانسته اند مراکش را به منطقه تورسیتی قدرتمند  تر از سال پیشین خود  تبدیل کنند.

سرمایه گذاری در بخش های همچون: هوافضا، الکترونیک، فعالیت های پردازش مواد غذایی، محصولات از دریا و منسوجات ، ساختمان و معدن رشد قابل تاملی در چند سال اخیر شاهد بوده است. افزایش بهای زمین در این کشور نیز روند متعادلی داشته است و کشاورزی وارد مرحله جدیدی همراه با تکنولوژی های جدید شده که همراهی تمامی این موارد مراکش را قدرتمند تر از همیشه ساخته است.

از طرفی برگزاری نمایشگاه های بزرگ بین المللی باهدف ایجاد فضای رقابتی و تعاملی در صنایع مختلف ساختمان که بخش معدن از اصلی ترین بخش این موضوع به حساب می آید نیز بسیار تاثیر گذار است.  ارتباط صنعت سنگ این منطقه با بازار های جهانی رشد خوبی داشته و به طور مستقیم در افزایش تولیدات معدنی و فعالیت معدنی و اشتغال زایی در این بخش  خود مدیون سرمایه گذاری و بازاریابی در سطح بین المل می باشد.

 چندین شرکت هلدینگ و زیر مجموعه در کشور مراکش فعالیت دارند که بسیاری از صنایع را در این کشور هماهنگ  کرده و در جهت رشد اقتصاد این کشور حرکت می دهند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

شانزده − 4 =