تحلیل بازار جهانی سنگ مرمریت Cream marfil اسپانیا

تحلیل بازار جهانی سنگ مرمریت Cream marfil اسپانیا

445
0
فرید محمدی
فرید محمدی

 خبرگزاری سنگ ایران – فرید محمدی: مرمریت Crema Marfil اسپانیا تنها مرمریت موجود در جهان است که به خاطر بازار پر رونق آن سیستم های تجاری بزرگی برای بازاریابی و معرفی آن در چند سال گذشته شکل گرفته و توسعه یافته اند. در زیر به نکاتی مهم که پشتوانه بازاریابی موفق این محصول بوده خواهیم پرداخت.

استخراج عظیم مرمریتCrema Marfil:

بخش شرقی کشور اسپانیا بیشترین ذخایر مرمریت کرم Crema Marfil  را در خود جای داده است. از دیرباز استخراج آن به صورت سنتی وجود داشته و امروزه به لطف تکنولوژی های نوین استخراج آن بسیار استاندارد و مدرن شده است. قسمت های اصلی این نوع مرمریت به معادن عظیمی در این کشور تبدیل شده اند. از طرفی معادن جدید نیز در این منطقه ظهور کرده اند و چه بسا که مرمریت با کیفیت بسیار خوبی نیز استخراج شده است.

در حال حاضر کشور اسپانیا بزرگترین تولید کننده این نوع مرمریت در جهان می باشد که وجود بلوک های بزرگ با سلامت بسیار بالا آینده روشن آن را تضمین کرده است از این رو سیستم های بازاریابی نیز در آن شکل گرفته اند.

باید به این موضوع اشاره کرد که به علت تنوع در ترکیب رنگی این نوع مرمریت انتخاب آن نیز توسط مشتری کمی پیچیده و سخت شده  و حالتی سلیقه ای به خود گرفته است که این بخاطر ازدیاد معادن مرمریت Crema marfil  در اسپانیاست.

رنگ آن بیشتر با حالت زمینه ای زرد و یا بژ و یا ترکیبی از این دو رنگ است که کمی طبقه بندی آن را با مشکلاتی روبرو کرده است . گاه میتوان حالتی رگه دار و یا نوع دیگر به صورت  طرح فسیل دار را نیز در این مرمریت مشاهده کرد. نوع کلاسیک آن نیز وجود دارد اما با قیمت پایین تر به بازار عرضه می شود آن هم به خاطر وجود رگه های نامنظم قوی و تعدد زیاد آن همراه با ماده کلسیت که نوع دیگری از مرمریت cream marfil  به حساب می اید.  رشته کوه های پینسو بیشتر ذخایر مرمریت را در خود جای داده که در ۴۰۰ کیلومتری مادرید پایتخت اسپانیا قرار گرفته است.

Crema Marfil
Crema Marfil

نگاهی به بازار سنگ مرمریت Crema marfil اسپانیا:

کشور اسپانیا این نوع مرمریت را به صورت بلوک ، اسلب و تایل صادر می کند. کشور های ابر قدرت در زمینه سنگ های ساختمانی و فرآوری بیشتر به صورت بلوک  مرمریت را خریداری می کنند. کشور چین این محصول را به صورت اسلب در متراژ بسیار بالا به بازار دنیا عرضه می کند. در حالی کشور های همچون انگلستان و آمریکا مرمریت Crema marfil  را به صورت محصول آماده یعنی تایل با ضخامت های ۲ تا ۱ سانت  خریداری می کنند. میتوان به صراحت گفت Crema marfil  جایگاه واقعی خود را در بازار جهانی  بافته است.  رقبای تقریبا زیادی برای این نوع مرمریت در بازار بین الملل وجود دارد. مرمریت های کرم رنگی که در ایران ، چین، ترکیه و به تازگی در ایتالیا نیز دیده می شود میتوان گفت رقبای آتی این نوع مرمریت خواهند بود اما به رغم بازاریابی های قدرتمند این نوع سنگ آینده روشن خود را حفظ کرده است.  از طرفی کشور هایی همچون برزیل، روسیه، کشور های آمریکای مرکزی بازار های نو ظهوری هستند که به علت رونق بازار ساخت ساز این نوع مرمریت را به سمت خود جذب خواهند کرد از این رو اهداف بازاریابی در این کشور ها متمرکز خواهد شد. کشور روسیه مصارف بسیار خوبی از مقادر مرمریت دنیا را در خود جای داده است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

هفده − سیزده =