بهنام نیکفر: قوانین مزاحم صنعت و تجارت شناسایی و حذف شوند

بهنام نیکفر: قوانین مزاحم صنعت و تجارت شناسایی و حذف شوند

رئیس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی اراک: حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی و پذیرش هیات های تجاری خارجی مقدمه ورود به بحث صادرات است.

290
0
بهنام نیکفر
بهنام نیکفر

بهنام نیکفر رئیس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی اراک  در دومین جلسه کمیته تخصصی صادرات و سرمایه گذاری کارگروه کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی اراک اظهار داشت: سال ۹۵ توسط مقام معظم رهبری به نام «اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل» نام گذاری شده و باید در این مورد همه تلاش خود را انجام دهیم تا انشاء الله در پایان سال به نتایج مطلوب دست پیدا کنیم.

وی افزود: دراقتصاد مقاومتی به مقوله صادرات توجه بسیار ویژه ای شده به نحوی که مقام معظم رهبری حمایت همه جانبه خود را از این مقوله عنوان کرده و بسترسازی برای افزایش همه جانبه صادرات را خواستار شده اند. تقریبا هیچ کدام از بخش های اقتصاد مقاومتی با این شفافیت بیان نشده و هیچ کدام به اندازه صادرات مورد توجه قرار نگرفته است.

مدیرعامل نمایشگاه بین المللی سنگ ایران ادامه داد: حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی و پذیرش هیات های تجاری خارجی مقدمه ورود به بحث صادرات است. با شرکت در نمایشگاه های مختلف می توان با تجار و بازرگانان خارجی ارتباط برقرار کرد و با ظرفیت های تجاری کشورهای مختلف آشنا شد.

وی خاطر نشان کرد: در سال گذشته با هماهنگی هایی که با اتاق بازرگانی اراک انجام دادیم به اتفاق تعدادی از فعالان صنعت در نمایشگاه سنگ برزیل که یکی از نمایشگاههای بزرگ دنیا است شرکت کردیم. در این سفر توانستیم با مدیران بانک های کشور برزیل و معاون وزیر صنایع و هیات های تجاری مختلفی که در آن کشور حضور داشتند جلسات بسیار موثری را برگزار کنیم.

وی تاکید کرد: سفر به کشور برزیل و همین طور سفری که به ترکیه برای شرکت در نمایشگاه ازمیر داشتیم ما را برآن داشت که فعالیت های خود را در بخش صادرات دو چندان کنیم. با توجه به اجرای برجام و برداشته شدن تحریم ها ظرفیت های بسیار خوبی در بحث صادرات به وجود آمده که باید با جدیت دنبال شود.

وی یادآور شد: در بحث صنعت و تجارت با قوانین بسیار زیادی مواجه هستیم که بسیاری از این قوانین کارایی لازم را ندارند و در برخی موارد به جای اینکه تسهیل کننده صنعتگرو کارهای صنعتی باشند برای وی مزاحمت ایجاد می کنند که این قوانین باید شناسایی و حذف شوند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

14 + 18 =