بهنام نیکفر: صادرات سنگ چهل درصد افزایش خواهد یافت

بهنام نیکفر: صادرات سنگ چهل درصد افزایش خواهد یافت

مدیرعامل نمایشگاه بین المللی سنگ ایران: کشورهای حوزه cis با جمعیت بسیار خوبی که دارند می توانند یکی از مهمترین بازارهای هدف صنعت سنگ ایران باشند.

343
0
بهنام نیکفر
بهنام نیکفر

بهنام نیکفرمدیرعامل نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: پس از برجام  ال سی های بانک های کشورهای مختلف به تدریج باز شده و هم اکنون می توان با بانک های بسیاری از کشورهای اروپایی و آسیایی مراودات مالی برقرار کرد. این اقدامات باعث شده که صادرات در حوزه صنعت سنگ ۱۵ درصد رشد داشته باشد و پیش بینی من این است که تا پایان سال این عدد به چهل درصد هم خواهد رسید.

وی افزود: بسیاری از شرکت ها و کارخانجاتی که در حوزه تولید و فرآوری سنگ فعالیت می کنند با عزمی جدی و قابل توجه که برای افزایش صادرات دارند در نمایشگاههای خارج از کشور شرکت می کنند و شرکت در این نمایشگاهها نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

مدیرعامل نمایشگاه بین المللی سنگ ایران ادامه داد: کشورهای حوزه cis با جمعیت بسیار خوبی که دارند می توانند یکی از مهمترین بازارهای هدف صنعت سنگ ایران باشند. معماران و مهندسین این کشورها استفاده از سنگ تزئینی را در دستور کار خود قرار داده و صنعتگران  ایران می توانند در صادرات سنگ به این کشورها عملکرد موفقی داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: مسئولین دو کشور ایران و روسیه تلاش های بسیار زیادی برای بهبود روابط تجاری دو کشور انجام داده اند که این تلاش ها در آینده ای نزدیک نتایج بسیار درخشانی را در پی خواهد داشت. به عنوان مثال هزینه های گمرک روسیه برای ایران بسیار پایین آمده و بانک ها به راحتی می توانند در مورد تبادل پول اقدام کنند همچنین بانک های روسیه اعلام کرده اند که به تجار ایرانی وام پرداخت خواهند کرد.

وی خاطر نشان کرد: برای سهولت رفت و آمد به روسیه تعداد پروازها زیاد شده و همین طور قیمت بلیط هواپیما کاهش داشته است که این اقدامات در برقراری ارتباط بین فعالان اقتصادی دو کشور بسیار موثر است.

نیکفر تاکید کرد: صادرات تنها راه برون رفت صنعت سنگ از رکود است. دولت مردان باید بیش ازپیش به مقوله نمایشگاههای داخلی و خارجی بها دهند و بسترهای لازم برای حضور فعالان اقتصادی صنعت سنگ در این نمایشگاهها را فراهم کنند.

وی ادامه داد: تاکنون صنعت سنگ ایران در زمینه تبلیغات بین المللی اقدامات موثر و قابل توجهی انجام نداده که در این زمینه نیز باید تلاش ها مضاعف شود. تبلیغات بین المللی که در حال حاضر در زمینه صنعت سنگ ایران صورت می گیرد کم است و باید افزیش پیدا کند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

12 − 10 =