بهنام نیکفر: رونق نمایشگاه سنگ در گرو نیاز پروری است

بهنام نیکفر: رونق نمایشگاه سنگ در گرو نیاز پروری است

مدیرعامل نمایشگاه بین المللی سنگ ایران: نیاز پروری ستون رقابت در کسب و کار است و چنانچه هر حرکت اقتصادی با آن همراه نباشد در نهایت محکوم به شکست خواهد بود. برگزاری نمایشگاه نیز از این قاعد کلی مستثنی نیست.

314
0
بهنام نیکفر
بهنام نیکفر

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از ماهنامه حجار، بهنام نیکفر مدیرعامل نمایشگاه بین المللی سنگ ایران اظهار داشت: همواره درباره برگزاری نمایشگاه های سنگ و میزان موفقیت آنها پرسش های بسیار زیادی مطرح بوده است. انتقادات بسیار زیادی در رابطه با نقایص موجود در برگزاری نمایشگاهها مطرح است اما می توان گفت که هیچ گاه نقشه راه دقیقی برای ارتقاء سطح کیفی و کمی نمایشگاههای سنگ ایران ترسیم نشده است.

وی افزود: ایده های بسیار زیادی  تاکنون مطرح شده اما فقط ارائه ایده مهم نیست و اختلاف نظرها ناشی از تفاوت میان نگاه راهبردی و نوع نگرشی است که برگزار کنندگان و حاضرین در نمایشگاه با یکدیگر دارند.

وی تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه سنگ در ایران در حال حاضر دچار نوعی تکرار شده که در صورت تداوم این تکرار تاثیر نمایشگاه در چرخه اقتصادی صنعت سنگ از بین خواهد رفت.

مدیرعامل نمایشگاه بین المللی سنگ ایران خاطر نشان کرد: در حقیقت رونق نمایشگاه در گرو نیاز پروری برای برگزاری آن است. نیاز پروری ستون رقابت در کسب و کار است و چنانچه هر حرکت اقتصادی با آن همراه نباشد در نهایت محکوم به شکست خواهد بود. برگزاری نمایشگاه نیز از این قاعد کلی مستثنی نیست.

وی تصریح کرد: در کشورهای پیشرفته برگزاری نمایشگاه بر پایه شناخت نیاز مصرف کننده  از زوایای گوناگون انجام می شود و نیاز پروری به عنوان یک اصل مهم در دستور کار است. نیاز پروری ممکن نیست مگر اینکه در حیطه قابلیت ها و توانایی ها تعریف شود.

نیکفر گفت: مشتری به دنبال کالایی است که در آن توانایی ها و قابلیت های تولید کننده را مشاهده کند. شکل، محتوا و قیمت هر کالای تولید شده معرف قابلیت ها و توانایی تولید کننده آن است و عرضه آن در نمایشگاه که امکان مشاهده محصولات تولیدی گوناگون را از نزدیک برای بازدید کننده فراهم می سازد نقش بسیار مهمی در این زمینه دارد.

وی یادآور شد: برگزاری نمایشگاه های سنگ با استاندارهای نوین و عرضه کالاهای تولیدی بر اساس موازین یاد شده در فضای نمایشگاهی می تواند از جمله عواملی باشد که رونق اقتصاد نمایشگاهی در صنعت سنگ ایران را به همراه خواهد داشت.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

4 × یک =