بهنام بهبودی: صادرات، اقتصاد کشور را نجات می دهد

بهنام بهبودی: صادرات، اقتصاد کشور را نجات می دهد

عضو هیئت مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن تولید کنندگان خراسان رضوی: در ایران به دلیل کیفیت نامرغوب ماشین آلات و استاندارد پائین آن، خام فروشی رونق گرفته است و اغلب مجبور به خام فروشی در این حوزه هستیم.

328
0
بهنام بهبودی
بهنام بهبودی

بهنام بهبودی عضو هیئت مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن تولیدکنندگان سنگ خراسان رضوی در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: اجرای برجام و رفع تحریم ها تاکنون تاثیری در صنعت سنگ و صادرات این محصول نداشته است، پیشرفت در حوزه صادرات سنگ زمانی اتفاق می افتد که بازاریابی در این حوزه به خوبی انجام شود.

وی افزود: برای اینکه صادرات شکل بگیرد ماشین آلات دارای استاندارد بالا، بازاریابی، فن آوری معدنی، سرمایه گذاری کلان و حمایت دولت لازم است. به عنوان مثال؛ دولت ترکیه با حمایت خود از حوزه سنگ و معدن هر سال در نمایشگاه ایتالیا شرکت میکنند و تمام هزینه ها را پرداخت می کند.

بهبودی گفت: اداره مالیات زیان ده بودن واحدهای تولیدی در سال ۹۳ و ۹۴ را تکذیب میکند.

وی تصریح کرد: حضوربرخی کشورهای آسیایی در نمایشگاههای داخلی با محصولات متوسط و دست پائین کیفیت نمایشگاه ها را پائین آورده و رقابتی منفی بوجود می آورد. کشوری مثل چین محصولات دست دوم خود را به نمایشگاه ایران می فرستند اما در کشور خودشان بهترین نمایشگاه ها را با بهترین محصولات برگزار می کنند.

عضو هیئت مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن تولید کنندگان خراسان رضوی تاکید داشت که تنها راه نجات اقتصاد کشور صادرات است. در ایران به دلیل کیفیت نامرغوب ماشین آلات و استاندارد پائین آن، خام فروشی رونق گرفته و اغلب مجبور به خام فروشی در این حوزه هستیم.

۱+
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

2 × سه =