بهنام باقری: صنعت سنگ ایران نیازمند تبلیغات موثر است

بهنام باقری: صنعت سنگ ایران نیازمند تبلیغات موثر است

205
0
بهنام باقری
بهنام باقری

بهنام باقری مدیرعامل مجموعه دیجی سنگ در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: حدودا ۳ سال است سایت دیجی سنگ را با تیم برنامه نویس و گروه تهیه و تولید محتوا راه اندازی کرده ایم. با توجه به اینکه دایره المعارف جامعی در زمینه صنعت سنگ وجود نداشت، تصمیم گرفتیم مسیری را آغاز کنیم که در آن مشتری بدون واسطه با فروشنده در ارتباط باشد و بتواند حداقل مبلغ را برای خرید سنگ پرداخت کند.

وی در ادامه گفت: یکی از مشکلاتی که در بخش صادرات سنگ وجود دارد مربوط به کم بودن تبلیغات و معرفی سنگ ایران در رسانه ها و دنیای دیجیتال است، اغلب تولید کننده های خارجی تبلیغات زیادی در رسانه ها و دنیای دیجیتال دارند و اگر در ایران هم بتوانیم این کار را انجام دهیم، موفق خواهیم بود.

مدیرعامل مجموعه دیجی سنگ گفت: در سایت دیجی سنگ امکان بارگذاری تصاویر توسط تولیدکنندگان وجود دارد. همچنین شرایطی را فراهم کرده ایم تا خریداران بتوانند با فروشنده ارتباط مستقیم داشته باشند و سنگ مورد نیاز خود را خریداری کنند.

وی خاطرنشان کرد: به تجربه ثابت شده که وابستگی به دولت و گرفتن امتیازهای متعدد از دولت نمی تواند عامل پیشرفت باشد و در برخی موارد این کمک های دولتی به جای اینکه عامل پیشرفت باشند به عنوان عاملی بازدارنده ایفای نقش کرده اند. بخش خصوصی به هر میزان که به خودش تکیه کند موفق تر خواهد بود.

باقری گفت: نمایشگاه های بین المللی یکی از مهم ترین ویترین های صنعت سنگ است و جهت ورود به بازارهای صادراتی حضور در نمایشگاه های بین المللی خارج از کشور الزامی است. در حال حاضر با توجه به قیمت دلار، بسیاری از  صنعتگران سعی می کنند در زمینه صادرات فعالیت داشته باشند و اقداماتی رادر این زمینه انجام دهند.

وی تصریح کرد: تلاش های بسیار زیادی برای صادرات سنگ از طرف تولید کنندگان انجام می شود اما دولت هم باید شرایط سیاسی و اقتصادی لازم برای افزایش صادرات را انجام دهد. بدون کمک دولت و بدون فراهم آوردن بسترهای لازم نمی توانیم موفقیت های چشم گیری در امر صادرات داشته باشیم.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

هفده − پنج =