بهمن عبداللهی: یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی نیاز داریم

بهمن عبداللهی: یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی نیاز داریم

رئیس اتاق تعاون ایران: در سال های آینده کشور نیازمند حدود 90 هزار واحد برای متقاضیان خانه اولی است. در صورتی که بافت های فرسوده و نیاز انباشت بازار کار در نظر گرفته شود حدود یک میلیون و 200 هزار واحد مسکونی نیاز داریم.

234
0
بهمن عبداللهی
بهمن عبداللهی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از تسنیم، بهمن عبداللهی رئیس اتاق تعاون ایران با بیان اینکه تعاونی های مسکن نقش موثری در توسعه مسکن داشته اند گفت: صنعت ساختمان از محوری ترین بخش های اقتصادی است و سهم این بخش در اقتصاد کشور بیش از ۳۰ درصد است.

 وی با بیان اینکه سرمایه گذاری در بخش ساختمان موتور رشد و فعالیت سایر بخش ها است افزود: در سال های آینده کشور نیازمند حدود ۹۰ هزار واحد برای متقاضیان خانه اولی است. در صورتی که بافت های فرسوده و نیاز انباشت بازار کار در نظر گرفته شود حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی نیاز داریم.

 رئیس اتاق تعاون ایران با بیان اینکه هم اکنون ۲۵ درصد تعاونی های در بخش مسکن فعالیت دارند گفت: با توجه به حجم کار، اتاق تعاون خود را مکلف به حمایت از این بخش می داند تا با برگزاری نمایشگاه های مختلف سبب توسعه این صنعت در کشور شود و با آوردن فناوری روز به کشور کیفیت ساخت و ساز را افزایش دهد.

 وی سهم هزینه مسکن در سبد خانوار را حائز اهمیت دانست و گفت: در شرایط کنونی سهم مسکن در سبد هزینه ای خانوار حدود ۴۰ درصد است و این رقم در شهرهای بزرگ به بیش از ۷۰ درصد می رسد که ارزان سازی در قالب الگوی مصرف کمک بزرگی به کاهش هزینه های مسکن خانوار خواهد بود.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید