بهزاد نیکفر: نیازمند کارخانجات سنگبری بزرگ هستیم

بهزاد نیکفر: نیازمند کارخانجات سنگبری بزرگ هستیم

رئیس خانه معدن استان مرکزی: واحدهای بزرگ به دلیل توانایی مالی بالا  این امکان را دارند که در مورد تبلیغات محصولات خود فعالیت های گسترده و متنوعی انجام دهند و محصول خود را تبدیل به برند کنند.

590
0
بهزاد نیکفر
بهزاد نیکفر

بهزاد نیکفر رئیس خانه معدن استان مرکزی در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: در حال حاضر تعداد زیادی کارخانه سنگ بری کوچک در زمینه فرآوری سنگ فعالیت می کنند که در صورت اتحاد این واحدهای کوچک و تبدیل آنها به واحدهای بزرگ صنعتی، می توان چشم انداز بسیار روشن تری از صنعت سنگ را رقم زد.

وی افزود: واحدهای کوچک به دلیل نقدینگی پایین در صورت به وجود آمدن بحران های اقتصادی خیلی زود با مشکل مواجه می شوند و قدرت رویارویی با مشکل را ندارند اما واحدهای بزرگ این توان را دارند که با مشکلات اقتصادی به وجود آمده مبارزه کنند و این مشکلات را از پیش رو بردارند.

وی تصریح کرد: واحدهای بزرگ به دلیل توانایی مالی بالا  این امکان را دارند که در مورد تبلیغات محصولات خود فعالیت های گسترده و متنوعی انجام دهند و محصول خود را تبدیل به برند کنند. این وضعیت باعث می شود که بحران های اقتصادی کمتر دامنگیر این واحدها شود . در دنیا محصولات دارای برند بحران های اقتصادی کمتری را تجربه می کنند و محصول آنها همیشه خریدار دارد.

عضو انجمن سنگ ایران گفت: مهمترین مزیت واحدهای بزرگ تولیدی تنوع محصول آنها است. واحدهای بزرگ تولیدی با تنوع بسیار بالای محصول خود مشتری را جذب می کنند . مشتری ممکن است یک نوع محصول یا دو نوع محصول را نپسندد ولی زمانی که صد نوع محصول متنوع پیش روی خود داشته باشد می تواند انتخاب کند و این یک مزیت بزرگ برای او به شمار می رود.

فعال صنعت سنگ خاطر نشان کرد: برای برون رفت صنعت سنگ از رکود یا باید صادرات به صورت جدی دنبال شود و یا ساخت و ساز مسکن . ساخت و ساز مسکن در کلان شهرهای ما اشباح شده و دیگر جوابگو نیست. در شهرستانها زمینه برای ساخت و ساز و افزایش جمعیت مهیا است ولی چگونگی ورود به این بحث و اینکه چه طور می شود زمینه مهاجرت شهروندان از کلان شهرها را فراهم کرد وابسته به تدبیر دولت است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

نوزده − 18 =