بهزاد بسطامی: دولت از فعالیت غیر مجاز دلالان سنگ جلوگیری کند

بهزاد بسطامی: دولت از فعالیت غیر مجاز دلالان سنگ جلوگیری کند

عضو خانه معدن استان سمنان: وجود دلالان در این حوزه بسیار زیاد شده و قدرت تشخیص و نظارت از بین رفته است. دولت باید در این زمینه ما را همراهی و حمایت کند و به دلالان اجازه فعالیت ندهد و آنها را مجبور کند برای فعالیت دراین حوزه پروانه بگیرند.

248
0
بهزاد بسطامی
بهزاد بسطامی

بهزاد بسطامی عضو خانه معدن استان سمنان در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: شرکت معدنی ما از درجه اعتبار خاصی برخوردار است و دارای شش هیئت علمی دانشگاهی است. در چند سال گذشته در حوزه های علمی مختلف کار کرده ایم اما متاسفانه عدم حمایت سازمان صنعت معدن تجارت باعث کم کاری و افت کاری ما شده است.

وی ادامه داد: شرکت ما دارای آزمایشگاه معدنی است اما تاکنون حمایتی در مورد این کار علمی انجام نشده است. با توجه به شرایط خاص و ویژه شرکت ما متاسفانه در سال گذشته حدود ۲۷۰ میلیون زیان داشته ایم. تولیدات شرکت ما از پتانسیل خوبی برخوردار است و سردمداران حوزه سنگ و معدن در ایران در شرکت ما سهم دارند اما به واسطه مشکلات شدید رکود، شاید مجبور به منحل کردن شرکت شویم.

بسطامی گفت: در سال گذشته یک معدن سنگ آهن اجاره کرده ایم اما صاحبان آن قدرت تشخیص دو نوع سنگ خاص را نداشتند که این نشانه عدم نظارت وعدم تخصص افرادی است که بعضا در این کار وارد می شوند.

وی ادامه داد: وجود دلالان در این حوزه بسیار زیاد شده و قدرت تشخیص و نظارت از بین رفته است. دولت باید در این زمینه ما را همراهی و حمایت کند و به دلالان اجازه فعالیت ندهد و آنها را مجبور کند برای فعالیت دراین حوزه پروانه بگیرند. اکثر شرکت های معدنی به دلیل بروز مشکلات نقدینگی و رکود بازار در حال تعطیل شدن می باشند.

وی تصریح کرد: شرکت در نمایشگاه های داخلی و خارجی باعث شناخته شدن و معرفی شدن شرکت کننده ها و محصولات می شود. بالاخص نمایشگاه های خارجی که باعث آشنایی با چگونگی فرآوری سنگ به شیوه های نوین با دستگاه های پیشرفته می شود.

عضو خانه معدن استان سمنان افزود: تا زمانی که رکود شدید اقتصادی باشد ما پیشرفتی نخواهیم داشت. به واسطه کمبود نقدینگی با مشکلات زیادی رو به رو هستیم و چک های بسیاری از مشتری ها هم پاس نمی شوند. متاسفانه قانون چک در ایران از شرایط خوبی برخوردار نیست.

وی یادآور شد: برخی بانک ها در زمینه حمایت از صنعت سنگ اقدامات خوبی را انجام می دهند اما وام هایی که پرداخت می کنند بهره ۲۵ در صد دارد که عملا شرایط بازپرداخت آن سخت است، اگر بانک ها وام هایی با بهره های کم به مشتریان خود بالاخص صنعت گران ارائه کند شرایط مطلوبی در این زمینه ایجاد می شود.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

1 × چهار =