بهزاد ابراهیمی: ۱۰ معدن جدید در چهارمحال بختیاری راه‌اندازی می‌شود

بهزاد ابراهیمی: ۱۰ معدن جدید در چهارمحال بختیاری راه‌اندازی می‌شود

رئیس امور معادن استان چهارمحال و بختیاری: در سال جاری 22 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری جدید در بخش معدن صورت گرفته که زمینه اشتغال یک هزارو 530 نفر را فراهم کرده است.

375
0
معادن سنگ چهارمحال بختیاری
معادن سنگ چهارمحال بختیاری

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از ایسنا، بهزاد ابراهیمی رئیس امور معادن استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به وجود ۱۸۲ معدن در استان گفت: ۱۰ معدن در سال آینده راه‌اندازی خواهد شد. طی ده ماه گذشته پنج و نیم میلیارد تن مواد معدنی از معادن این استان استخراج شده است. از این میزان چهار میلیارد تن دراستان استفاده شده و یک و نیم میلیارد تن به استان‌های اصفهان وخوزستان صادر شده است.

وی با اشاره به وجود ۱۸۲ معدن دراستان، افزود: از این معادن سنگ تزئینی و نما، خاک نسوز، گچ، مواد اولیه سیمان، شن و ماسه استخراج می‌شود.

ابراهیمی از سرمایه‌گذاری ۶۳۰ میلیارد دلاری در ده ماهه گذشته در این معادن خبر داد و گفت: در سال جاری ۲۲ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری جدید در بخش معدن صورت گرفته که زمینه اشتغال یک هزارو ۵۳۰ نفر را فراهم کرده است.

وی با اشاره به راه‌اندازی ۱۰ معدن جدید در سال آینده، تصریح کرد: با راه اندازی این تعداد معادن در استان زمینه اشتغال ۷۰ نفر فراهم شده وسرمایه ای بیش از ۵۰ میلیارد ریال لازم است.

رئیس امور معادن استان، تکمیل اکتشاف ماهواره ای به طول سه‌هزار و ۹۰۰ کیلومتر در دو شهرستان بروجن و کیار، ایجاد سه پهنه معدنی در شمال استان در سه منطقه مارکده، بردشاه و کوهرنگ و راه‌اندازی برنامه ژئو توریسم، را از برنامه‌های شاخص در سال آینده عنوان کرد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید