بهره برداری از ۵۵ معدن جدید در خراسان رضوی

بهره برداری از ۵۵ معدن جدید در خراسان رضوی

184
0
رضا شجاعی
رضا شجاعی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، رضا شجاعی معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: پارسال ۵۵ پروانه بهره برداری از معادن جدید با استخراج اسمی یک میلیون و ۸۹۶ هزار تن در استان صادر شد.

وی افزود: با بهره برداری از معادن جدید، که عمده آنها در حوزه مصالح ساختمانی، خاک صنعتی و فلزات مس، کرومیت و منگنز فعال خواهند شد، برای ۴۰۱ نفر شغل جدید ایجاد شد.

وی بیان کرد: همچنین پارسال ۳۷ فقره پروانه برای اکتشاف معدن جدید در خراسان رضوی صادر شد که این تعداد در مقایسه با سال پیش از آن ۸.۸ درصد رشد داشت.

وی اظهار کرد: در مدت مذکور، ۳۸ فقره گواهی کشف برای معادن خراسان رضوی صادر شد که این تعداد در مقایسه با سال ۹۵ از رشد ۱۱.۷ درصدی برخوردار بود.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: پارسال در حوزه صنایع معدنی ۴۰ فقره پروانه بهره برداری با ارزش ۳۱ هزار و ۴۵ میلیارد ریال در استان صادر شد که رشد سرمایه گذاری در این حوزه در مقایسه با سال ۹۵، ۳۴۲ درصد بود.

شجاعی اظهار کرد: با بهره برداری از صنایع معدنی مذکور در خراسان رضوی برای سه هزار و ۴۴۵ نفر شغل ایجاد شد که این میزان اشتغال در حوزه صنایع معدنی در مقایسه با پیرارسال ۲۸۶ درصد رشد کرد.

وی بیان کرد: خوشبختانه پارسال تولید بیشتر کالاهای حوزه صنایع معدنی استان رشد کرد که بیشترین رشد مربوط به تولید چینی بهداشتی با ۱۱۴ درصد، تولید ظروف چینی ۶۲ درصد، تولید فولاد خام ۶۲ درصد، تولید مقاطع فولادی ۴۶ درصد، تولید کنسانتره سنگ آهن ۴۰ درصد و تولید مقاطع فولادی با ۴۶ درصد بود.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: کمترین رشد تولید در حوزه صنایع معدنی استان در سال گذشته مربوط به لوله و پروفیل با ۲۲ درصد بوده است.

بر پایه این گزارش، ۴۶ نوع ماده معدنی با مجموع ذخیره قطعی افزون بر سه میلیارد تن و همچنین نزدیک به ۸۰۰ معدن فعال در خراسان رضوی وجود دارد. میزان استخراج سالانه این معادن حدود یک میلیون تن است. خراسان رضوی از لحاظ تعداد معادن رتبه سوم کشور را دارد.

  • ایرنا
۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

6 + پانزده =