ضربی زاده: توسعه معدن در گرو حمایت مالی و قانونی است

ضربی زاده: توسعه معدن در گرو حمایت مالی و قانونی است

عضو هیات مدیره خانه معدن استان اردبیل: برای رشد و توسعه صنعت معدن دراستان اردبیل نیازمند پشتیبانی قانونی و مالی هستیم.

332
0
بخشعلی ضربی زاده
بخشعلی ضربی زاده

بخشعلی ضربی زاده عضو هیات مدیره خانه معدن استان اردبیل در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: یکی از بزرگترین مشکلاتی که معدنکاران در این استان دارند مساله معارضین محلی است که متاسفانه در برخی موارد معدنداران در مقابل معارضین محلی به اندازه کافی حمایت نمی شوند.

وی افزود: مسئولین وزارت صنعت معدن و تجارت در تهران برای حمایت از معدنکاران قوانینی را مصوب و دستور پرداخت تسهیلات را صادر می کنند که اخبار آن از طریق رسانه ها نیز اعلام می شود اما برخی از این دستور العمل ها زمانی که به این استان می رسند ناپدید می شوند و هر بار که ما برای دریافت این تسهیلات مراجعه می کنیم می گویند چنین بخشنامه ای به دست ما نرسیده یا هنوز این بخشنامه ابلاغ نشده است.

عضو هیات مدیره خانه معدن استان اردبیل تصریح کرد: من در استان های مختلاف در زمینه صنعت معدن کار کرده ام و مسئولین بانک های این استانها همکاری بسیار خوبی با معدنکاران داشته اند ولی در استان اردبیل هنوز مساله حمایت از معدنکار جا نیافتاده و بانک ها همکاری لازم را با معدنکاران نمی کنند.

وی ادامه داد: برای رشد و توسعه صنعت معدن دراستان اردبیل نیازمند پشتیبانی قانونی و مالی هستیم. پشتیبانی قانونی برای این لازم است که معدنکاران بتوانند در مقابل معارضین محلی از خود و سرمایه ای که در معدن گذاشته اند دفاع کنند و پشتیبانی مالی که عمدتا باید از طرف بانک ها صورت بگیرد برای رشد و توسعه معدن و تجهیزات آن ضروری است.

ضربی زاده گفت: یکی از بزرگترین مشکلات معدنکاران سود بالای تسهیلات بانک ها است، هیچ معدنکاری نمی تواند با سود بالای ۲۲ درصد کار کند این سود خیلی بالااست و اصلا به درد صنعت نمی خورد. از طرفی با این سودی که بانک ها به سپرده های مردم می دهد هیچ کس حاضر نیست سرمایه خود را در راه تولید هزینه کند. بسیاری از سرمایه داران پول خود را در بانک گذاشته و نان خور بانک شده اند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

17 + بیست =