محمدی: برخی مدیران به جای اجرای قانون آن را تفسیر می کنند

محمدی: برخی مدیران به جای اجرای قانون آن را تفسیر می کنند

343
0
معدن سنگ
معدن سنگ

باقر محمدی مدیرعامل شرکت مرمرین سنگ کسری در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: حدودا ۲۷ سال است که در حوزه صنعت سنگ و معدن فعالیت می کنم و فعالیت من عمدتا در منطقه تکاب زنجان بوده است.

وی افزود: عدم ثبات قوانین، اجرای قوانین به صورت سلیقه ای توسط برخی مدیران دولتی و عدم مدیریت و نظارت دولت برتشکیلات زیر دستی در استانها و شهرستان ها در برخی موارد، از مشکلاتی است که ما با آن درگیر هستیم.

مدیرعامل شرکت مرمرین سنگ کسری ادامه داد: متاسفانه برخی مدیران دولتی به جای اجرای قانون آن را تفسیر می کنند و هر کدام از آنها نیز تفسیر خاص خود را از قانون دارند. در برخی موارد تفسیر یک کارشناس از قانون با تفسیر کارشناس دیگر فرق می کند و ما سرگردان می مانیم که بالاخره باید چگونه تولید را پیش ببریم.

فعال با سابقه صنعت معدن گفت: اداره صنعت و معدن حکم و مجوز می دهد برای کار کردن اما اداره محیط زیست می گوید نباید کار کنید. هر کدام تفسیر خاص خود را از قانون دارند و درنهایت کسی که ضرر می کند تولید کننده است.

وی تصریح کرد: علیرغم تمامی تاکیدهایی که در مورد تک نرخی شدن ارز صورت گرفته هنوز این کار انجام نشده و کسانی که در حوزه صادرات فعالیت می کنند باید ارز خود را ۴۰۰ تومان ارزان تر به بانک بفروشند اگر هم نخواهند از طریق بانک این کار را انجام دهند باید به صراف ها پناه ببرند که آن هم ریسک بسیار بالایی دارد و نمی توان به آنها اعتماد کرد.

وی خاطر نشان کرد: رکود همیشه بوده است؛ رونق هم بوده؛ اما در حال حاضر آن چیزی که بیش از پیش برخی تولید کننده ها را آزار می دهد عدم مدیریت درست و اقتصاد دستوری است. در برخی مواقع مشکلات تولید کننده در نظر گرفته نمی شود و قوانین و دستوراتی از طرف مدیران به ما تحمیل می شود که اصلا با شرایط تولید سازگاری ندارد.

محمدی ادامه داد: در همه جای دنیا از افزایش تولید و کار حمایت می شود. تمام مسئولین جمهوری اسلامی از تولید و سرمایه گذاری و حمایت از آن صحبت می کنند و از کار آفرینان می خواهند که تلاش خود را در این زمینه افزایش دهند اما ما اگر بخواهیم در معدن افزایش تولید داشته باشیم با جریمه های سنگین از طرف اداره صنعت معدن مواجه می شویم.

۱+
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

چهارده − شش =