مشکلات معدن؛ کمبود نقدینگی و افراد حاشیه معدن

مشکلات معدن؛ کمبود نقدینگی و افراد حاشیه معدن

392
0
معدن سنگ
معدن سنگ

ایرج بنیان پور مدیر عامل معدن گندمک و لایم استون فسا واقع در استان فارس در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: حدودا سی سال است در صنعت معدن و سنگ مشغول به فعالیت هستم.

وی افزود: یکی از مهمترین مشکلات معدنکاران نداشتن نقدینگی برای به روز کردن دستگاه ها و ماشین آلات است. برای خرید دستگاههای جدید و نو باید نقدینگی کافی داشت که  به علت بالا بودن مبلغ دستگاهها، این نقدینگی در اختیار بسیاری از معدنکاران نیست و بانک باید در این مورد اقدامات لازم را انجام دهد.

بنیان پور تصریح کرد: مسئله دیگر مزاحمت هایی است که اهالی ساکن در حاشیه معدن برای ما به وجود می آورند. برخی از این افراد مزاحم پول می خواهند، برخی سنگ و برخی می خواهند در معدن شریک شوند.

وی ادامه داد: چون معدن در اطراف محل زندگی آنها است خود را صاحب معدن می دانند. برخی از معدنداران وضع مالی خوبی دارند و تا جایی که می توانند به اینها کمک می کنند اما برخی هم وضع مالی خوبی ندارند و نمی توانند به این افراد کمک کنند. تا جایی که در توان معدنداران است کمک می شود اما توقع برخی از آنها بسیار زیاد است و نمی توان از عهده این توقعات برآمد.

معدندار با سابقه کشور گفت: یکی دیگر از مشکلات ما محیط زیست و جنگل بانی است که تفسیر خاص خود را از قانون دارند و بر مبنای این تفسیر در برخی موارد مشکلاتی را برای ما به وجود می آورند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

3 × 2 =