یزدانی: فعالان صادرات سنگ مراقب کلاهبرداران باشند

یزدانی: فعالان صادرات سنگ مراقب کلاهبرداران باشند

عضو اتحادیه سنگبری های تهران: به دلیل تحریم هایی که بر کشور ایران تحمیل شد و عدم دسترسی به امکانات بانکی حاشیه امن درستی برای صادرات وجود ندارد و کلاهبرداران بین المللی به راحتی می توانند از این وضعیت سوء استفاده کنند.

361
0
معدن سنگ
معدن سنگ

اکبر یزدانی خزانه دار و عضو اتحادیه سنگبری های تهران در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: به علت رکود حاکم بر بازار و پایین آمدن میزان فروش کارخانه های سنگبری تولید در کارخانه های سنگبری به میزان بسیار زیادی پایین آمده است.

وی افزود: برخی از کارخانه ها مجبور شده اند کارخانه های خود را تعطیل کنند و برخی دیگر نیز میزان تولید و ساعات کاری خود را کاهش داده اند.

وی ادامه داد: برای برون رفت صنعت سنگ از رکود چاره ای جز صادرات سنگ به کشورهای دیگر نداریم اما متاسفانه در این بخش هم مشکلاتی به وجود آمده که سیاست مداران ما باید برای آن راه حل هایی مناسب پیدا کنند.

وی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال امارات که زمانی  بخشی از اقتصاد ایران به شمار می رفت در حال حاضر روابط اقتصادی مناسبی با ایران ندارد و مایحتاج خود را از منابع دیگر تامین می کند.

خزانه دار و عضو اتحادیه سنگبری های تهران تصریح کرد: کشورعراق هم یکی از بازارهای هدف بسیار خوب صنعت ایران بود که متاسفانه ورود داعش به این کشور وضعیت اقتصادی آن را دچار مشکلات فراوانی کرد. البته به خاطر ساخت و سازهایی که درعتبات می شود بخشی از سنگ ایران به عراق صادر می شود اما حجم این صادرات قابل توجه نیست.

وی خاطر نشان کرد: کشورهای cis بازار هدف بسیار خوبی برای ایران هستند اما در مبادلات تجاری که با این کشورها انجام می شود بسیار باید دقت کرد که تمامی مبادلات به صورت نقدی انجام شود، برخی همکاران که مبادلات خود را به صورت اعتباری انجام داده اند و دریافت پول خود را به زمان های بعد موکول کرده اند بامشکلات بسیار زیادی مواجه شدند و بعضا نتوانستند پول خود را دریافت کنند.

وی تاکید کرد: به دلیل تحریم هایی که بر کشور ایران تحمیل شد و عدم دسترسی به امکانات بانکی حاشیه امن درستی برای صادرات وجود ندارد و کلاهبرداران بین المللی به راحتی می توانند از این وضعیت سوء استفاده کنند.

وی تاکید کرد: انجام صادارت تا قطعیت نیافتن انجام مبادلات بانکی به صورتی درست و شفاف  توام با خطرات مالی بسیار زیادی است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

نوزده − 2 =