اکبر هاشمی‌رفسنجانی: ۹۵ درصد نقدینگی کشور در بانک‌هاست

اکبر هاشمی‌رفسنجانی: ۹۵ درصد نقدینگی کشور در بانک‌هاست

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام: 95 درصد از 900 هزار میلیارد تومان نقدینگی کشور در بانک‌هاست، اگر با برنامه‌ریزی درست این مبلغ وارد چرخه اقتصادی کشور شود طرح‌های نیمه تمام به پایان می‌رسد و کارخانه‌های تعطیل و نیمه تعطیل به تولید باز می‌گردند.

242
0
آیت‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی
آیت‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، آیت‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با اعضای ستاد بزرگداشت شهیدان باکری و شهدای دانشگاه علوم پزشکی تبریز، خاطرنشان کرد: شهدا، انسان‌های مقدسی بودند که در راه دفاع از اسلام، انقلاب و کشور، خوش درخشیدند و در بزم خوبان شریک شدند.

وی افزود: تحریم به هر شکلی در اقتصاد تأثیر می‌گذارد، عده‌ای با استفاده از فضای تحریم و نیاز شدیدی که در جامعه به وجود می آید به قاچاق روی می‌آورند که دیدید در دولت گذشته چگونه از این ناحیه فسادهای کلان اقتصادی و اختلاس‌های میلیاردی گریبانگیر جامعه شد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: استفاده درست از نقدینگی در جامعه عامل مهم رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال است. ۹۵ درصد از ۹۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی کشور در بانک‌هاست، اگر با برنامه‌ریزی درست این مبلغ که در حال حاضر تهدیدی جدی برای افزایش تورم و رکود در جامعه است، وارد چرخه اقتصادی کشور شود طرح‌های نیمه تمام به پایان می‌رسد و کارخانه‌های تعطیل و نیمه تعطیل به تولید باز می‌گردند، اشتغال رونق می‌گیرد و اقتصاد رشد می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: باید به مردم و متقاضیان تسهیلات بدهیم تا کارها زودتر و بهتر انجام شود، اگر تولید کشور در مسیر درست بیفتد، علاوه بر حل مهمترین مشکل جامعه که اشتغال است، دولت می‌تواند به خاطر مالیاتی که دریافت می‌کند،  برنامه‌های خود را عملیاتی کند.

 

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید