وجود رقابت های شدید در عرصه صادرات سنگ

وجود رقابت های شدید در عرصه صادرات سنگ

333
0
اکبر مسعودی
اکبر مسعودی

اکبر مسعودی مدیر عامل کارخانه سنگبری مسعودی (مرکزی) در استان فارس در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: فعالیت من در زمینه تولید سنگ ساختمانی از سال ۱۳۶۷ شروع شده است. تا سال ۸۴ نام کارخانه مرکزی بود و از سال ۸۵ به بعد به نام مسعودی تغییر یافت.

وی در ادامه گفت: صنف سنگ مشکلات خاص خود را دارد که این مشکلات در صنف های دیگر نیست. به عنوان مثال بعد از فرآوری سنگ وقتی به مرحله فروش میرسیم، مشتری سنگ را خریداری میکند و متاسفانه چکهای بلند مدت ۶ ماهه و یا یکساله می دهد. مهمترین عامل کم شدن نقدینگی همین مساله است.

مدیر عامل کارخانه سنگبری مسعودی افزود: تسهیلات مناسب در اختیار ما نمی گذارند. اگر هم تسهیلاتی نظیر وام باشد سودهای کلان آن اجازه اخذ وام را به ما نمیدهد به همین دلیل همیشه این احساس در تولید کننده است که هیچ پشتیبان و پشتوانه مالی ندارد.

مسعودی گفت: در چند سال گذشته صادرات هم انجام میدادیم، اما متاسفانه در حال حاضر  صادرات مشکل شده و رقابتهای تنگاتنگ اجازه صادرات به ما نمیدهد. وجود  ۵۰۰۰ کارخانه در ایران تعداد کمی نیست که این تعداد بالای کارخانه در ایران و همین طور فعالیت های مستمر کشورهای اطراف در صنعت سنگ، انجام صادرات را مشکل کرده است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

پنج × دو =