احداث شهرک تخصصی سنگ در آذربایجان غربی

احداث شهرک تخصصی سنگ در آذربایجان غربی

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی: متاسفانه هم‌اکنون بسیاری از واحدهای سنگ‌بری‌های استان، راکد بوده و کارآیی و سوددهی کمی دارند.

356
0
اکبر طاهری
اکبر طاهری

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از مهر؛ اکبر طاهری معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی با بیان اینکه آذربایجان غربی در زمینه معادن سنگ به خصوص سنگ‌های زینتی در رتبه‌های برتر کشوری قرار دارد اظهارداشت: شهرک تخصصی سنگ در استان احداث می‌شود. ایجاد این شهرک سبب می‌شود که سنگ‌های استخراجی از معادن به خوبی فرآوری و برش داده شود.

وی ادامه داد: در این راستا باید پیمانکاران پروژه‌های دولتی موظف به استفاده از سنگ‌های خود استان باشند چون سنگ‌هایی که از سایر استان‌ها وارد می‌شوند با شرایط منطقه جغرافیایی آذربایجان‌غربی سازگاری چندانی ندارند.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی افزود: متاسفانه هم‌اکنون بسیاری از واحدهای سنگ‌بری‌های استان، راکد بوده و کارآیی و سوددهی کمی دارند و علاوه بر آن، ماشین‌آلات آن‌ها مطابق با فناوری روز دنیا نبوده و فرسوده هستند.

طاهری با بیان اینکه اولویت ما احداث واحدهای فرآوری سنگ و جلوگیری از خام‌فروشی در استان است و در این باره باید تسهیلات و مشوق‌هایی برای عملیاتی شدن ایده‌ها فراهم شود ادامه داد: ورود سنگ‌های وارداتی از کشور چین و استفاده از آن‌ها، عدم آگاهی مصرف کننده از سنگ‌ها و نیز عدم استفاده از افراد آموزش دیده و ماهر که سبب کاهش کارایی در واحدهای تولیدی می‌شوند از جمله مهم‌ترین مشکلات سنگ در استان است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

1 × یک =