اونیکس؛ شکننده و کم یاب اما زیباترین سنگ ساختمانی

اونیکس؛ شکننده و کم یاب اما زیباترین سنگ ساختمانی

523
0

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، اونیکس سبز پاکستان قبل از معروفیت در دنیای طراحی داخلی، مراحل متعددی را در بازاریابی و تبلیغات تجربه کرده و به تدریج به باشکوه ترین اونیکس کشور پاکستان تبدیل شده است. بیشترین استفاده از این نوع اونیکس در لابی هتل ها است. تصاویر این مرمر در بسیاری از مجله های شناخته شده دکوراسیون دنیا به چاپ رسیده که نشان از پرطرفدار بودن آن در دنیای طراحی در کشور های اروپایی می باشد.

پاکستان، افغانستان و ایران سه کشور قدرتمند در حوزه تولید سنگ مرمر در دنیا می باشند که کشور ایران به خاطر وجود معادن بزرگ مرمر از تنوع بالاتری برخوردار است. البته بازاریابی مناسبی در سطح جهانی برای اونکیس های ایران  صورت نگرفته و خلا بسیاری در این امر وجود دارد که میتوان با برنامه ای دقیق این موضوع را بهبود بخشید.

کشور افغانستان به خاطر داشتن مرمرصورتی معروف خود توانسته جایگاه خوبی را در جهان داشته باشد اما از تنوع رنگ کمتری نسبت به ایران برخوردار است، کشور پاکستان نیز به استفاده از سنگ در اندازه های کوچک روی آورده تا بتواند بازار مناسبی برای خود ایجاد کند.

 مرمر زیباترین سنگ در بین سنگ های ساختمانی به شمار می آید. انیکس پرتقالی بیرجند، سفید خوی، صورتی نقده از بهترین سنگ های اونیکس ایران هستند. بیشترین کاربرد مرمر در لابی و طراحی دکوراسیون های داخلی است چرا که این سنگ، سنگی کم یاب و شکننده ای است.

سنگ مرمر را در برخی از کشور ها «سنگ نادر» می خوانند و تهیه آن نیز برای برخی از طراحان داخلی به خاطر کمیاب بودن و قیمت بالا سخت است از این رو فرصت های بسیاری برای بازاریابی این سنگ وجود دارد که باید بدان توجه کرد. اونیکس صورتی ایران رقابت نزدیکی با صورت افعانستان دارد.

p_0142bb0_6_13f074f5

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید