اهداف کلان نمایشگاه سنگ تهران

اهداف کلان نمایشگاه سنگ تهران

افزایش حجم مبادلات بازرگانی خارجی، توسعه همکاری های اقتصادی درون صنف سنگ و برون صنف، ایجاد رقابت سالم داخلی و بین المللی و تبادل اطلاعات و دانش فنی در همه زمینه های صنعت سنگ برخی از اهداف نمایشگاه تهران است.

296
0
هشتمین نمایشگاه سنگ تهران

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، برخی از اهداف برگزاری نمایشگاه سنگ تهران به شرح زیر است:

نمایشگاه سنگ تهران یک فرصت مناسب برای تولید کنندگان سنگ خام و تایل است تا با در معرض دید قرار دادن تولیدات خود نسبت به جذب بازدید کنندگان و خریداران اقدام نمایند و در نتیجه بازار خود را توسعه دهند .

معمولا در جریان چند روز نمایشگاه و حتی پس از برگزاری نمایشگاه قراردادهای مهمی برای توسعه همکاری به امضاء طرفین خواهد رسید که این طرفین می توانند داخلی یا خارجی باشند.

ایجاد رقابت سالم بین تولیدکنندگان سنگ اثرات بسیار زیادی در بعد داخلی و بین المللی خواهد داشت. امروزه گفته می شود که صنعتی که نتواند خود را در شرایط آزاد رقابتی به روز نماید از گردونه بازار حذف خواهد شد. ایجاد رقابت سالم صنعت سنگ را تشویق خواهد کرد تا سنگ های تولیدی خود را با تکنولوژی مدرن کشورهای مختلف و استاندارهای جهانی همگام سازند تا ازاین طریق امکان حضور مداوم در بازارهای جهانی را داشته باشند.

نمایشگاه یکی از بهترین فرصتها برای همه صنف است که با مبادله اطلاعات و آگاهی های بازرگانی و صنعتی دانش خود را ارتقاء دهند. بنابراین می شود گفت که یک نمایشگاه بین المللی سنگ همانند یک کلاس درس دانشگاهی است که می تواند برای کسب معلومات جدید مفید باشد در ضمن اقدام به برگزاری سمینار، کنفرانس و دوره های آموزشی و دوره های تخصصی در کنار نمایشگاه می تواند تاثیر مستقیمی در افزایش سطح اطلاعات تخصصی صنف داشته باشد.

نمایشگاه بین المللی سنگ یک میدان مناسب برای رقابت های تکنولوژیک به حساب می آید. کشورهای صنعتی معمولا مدرن ترین تجهیزات و تکنولوژی به کار گرفته شده در صنایع خود را در نمایشگاه های بین المللی به نمایش می گذارند، فضای نمایشگاه بهترین فرصت برای انتقال این تکنولوژی ها و ارتباطات تکنولوژیک است.

عده زیادی قرن حاضر را به واسطه وجود وسایل مدرن ارتباطی عصر ارتباطات می نامند ما هر چقدر هم که منابع گسترده و تکنولوژی مدرن و پیشرفته داشته باشیم باز هم نیازمند برقراری ارتباطات با کشورهای دنیا هستیم نمایشگاه بین المللی سنگ می تواند نقش مهمی در گسترش روابط بین المللی ما بازی کند.

یکی از بزرگترین محل درآمد کشورهای توسعه یافته فروش خدمات فنی مهندسی است خدمات فنی و مهندسی از طرفی می تواند مزیت هر شرکت یا صنف باشد و از بعد بین المللی محملی برای صادرات سنگ به دیگر کشورها.

اهمیت آموزش در پایداری صنعت و توسعه آن امری بدیهی است. آموزش در چهاردسته در خلال نمایشگاه می تواند ارائه شود؛ آموزش برای مصرف کنندگان، آموزش برای طراحان، آموزش برای هم صنفی ها و تولید کنندگان سنگ ساختمانی و آموزش برای رسانه.

نمایشگاه سنگ زمین بازی صنعت سنگ ایران است. چنانچه صنعت بخواهد از هر یک از سازمان ها، گروه ها، اتحادیه ها و انجمن های داخلی و خارجی امتیازی بگیرد می تواند با کشاندن این افراد به درون زمین خود بیشترین استفاده را از این فضای به وجود آمده بنماید.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

چهارده + 18 =