امین غفاری‌نژاد: عملکرد بانک‌ها برای ارائه تسهیلات خوب نیست

امین غفاری‌نژاد: عملکرد بانک‌ها برای ارائه تسهیلات خوب نیست

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمان: عملکرد بانک‌ها برای ارائه تسهیلات به واحدهای صنعتی نیمه‌فعال خوب نیست و عدم رضایت خود را از بانک‌ها به استاندار اعلام می‌کنیم.

304
0
امین غفاری‌نژاد
امین غفاری‌نژاد

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از تسنیم، امین غفاری‌نژاد معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمان پیش از ظهر امروز در نشست کمیسیون صنعت و معدن استان در اتاق بازرگانی استان کرمان با بیان اینکه اصلی‌ترین مشکل حوزه صنعت تامین نقدینگی است، اظهار داشت: شاید ده‌ها مشکل در صنعت وجود داشته باشد اما تامین منابع مالی مهمترین دغدغه است.

وی با بیان اینکه ۷ هزار و ۵۰۰ بنگاه صنعتی در کشور با این مشکل مواجه‌اند، بیان کرد: تعدادی از آن‌ها شناسایی شده وبه بانک‌ها معرفی شدند.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمان گفت: حرکت خوبی در استان شروع شده و اتاق بازرگانی، شرکت و شهرک‌ها با اداره‌کل صنعت ومعدن همکاری خوبی داشتند و خروجی جلسات این بود که ۴۱۵ واحد تولیدی فعال، نیمه‌فعال و تعطیل و طرح‌های که بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشتند به بانک‌ها معرفی شدند و بودجه ۵۸۰ میلیارد تومان تامین اعتبار می‌شوند البته به همکاری بانک‌ها بستگی دارد.

وی با اشاره به اینکه نمی‌شود در جلسات برنامه‌ها مصوب شود ولی در عمل بانک‌ها حمایت نکنند، افزود: اگر بانک‌ها همکاری نکنند برگزاری جلسات کاری ظاهری است و در عمل هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمان با اشاره به اینکه متقاصیان ما هم که به بانک‌ها معرفی می‌شوند اطلاعات خوبی از سیستم بانکی ندارند، بیان کرد: پیگیر جلساتی برای متقاضیان معرفی شده به هر بانک هستیم تا جلسات آموزشی برای تسهیل و تعجیل در پرداخت امر تسهیلات تشکیل شود.

وی با اشاره به اینکه ۶۷ واحد کرمان از بانک ملت تسهیلات خود را دریافت می‌کنند، خاطرنشان کرد: بانک ملت در استان کرمان تعامل خوبی داشته است و رضایتمندی متقاضیان را در بر داشته است.

غفاری‌نژاد بیان کرد: ۳۱ درخواست نیز به بانک صنعت و معدن ارسال شده که همکاری خوبی داشته‌اند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

دو + پانزده =