امیر شفیعی: صنعت سنگ نیازمند نمایشگاه دائمی است  

امیر شفیعی: صنعت سنگ نیازمند نمایشگاه دائمی است  

عضو هیات مدیره انجمن توسعه صادرات سنگ ها تزئینی استان کرمان: مذاکرات بسیار خوبی با کشورهای عمان و قطر در زمینه صادرات سنگ انجام شده که پس از عقد قرارداد کار صادرات سنگ مرمریت استان کرمان به این کشورها انجام خواهد شد.

280
0
امیر شفیعی
امیر شفیعی

امیر شفیعی عضو هیات مدیره انجمن توسعه صادرات سنگ ها تزئینی استان کرمان در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: با اجرای برجام و لغو تحریم‌های اقتصادی در حوزه بانک، بیمه و حمل و نقل، محدودیت خرید انواع و اقسام کالاهای مورد نیاز معدنکاران و فعالان صنعت سنگ کشور از قبیل ماشین آلات سنگین و دستگاههای فرآوری برداشته شده که این امر بسترهای لازم برای رشد و توسعه صنعت سنگ و معدن را فراهم خواهد کرد و بهره وری را به میزان بسیار زیادی افزایش خواهد داد.

وی افزود: بسیاری از دستگاههایی که ما در معدن استفاده می کنیم فرسوده هستند و کارایی لازم را ندارند و لازم است که با دستگاههای مدرن و مجهز تعویض شوند. در دوران تحریم به دلیل مشکلاتی که در نقل و انتقال پول وجود داشت امکان خرید دستگاههای مدرن و مجهز فراهم نبود اما در حال حاضر می توان این کار را انجام داد.

فعال با سابقه صنعت سنگ با اشاره به لزوم توجه جدی فعالان صنعت سنگ به بحث صادرات برای برون رفت از وضعیت رکود ادامه داد: مذاکرات بسیار خوبی با کشورهای عمان و قطر در زمینه صادرات سنگ انجام شده که پس از عقد قرارداد کار صادرات سنگ مرمریت استان کرمان به این کشورها انجام خواهد شد.

وی تاکید کرد: با توجه به رکودی که در بازار ساخت و ساز مسکن در ایران وجود دارد لازم است که بحث صادرات سنگ به کشورهای دیگر با جدیت بیشتری پیگیری شود.

شفیعی ادامه داد: کشور ایران به لحاظ تنوع سنگ تزئینی و تنوع رنگ در دنیا بی نظیر است اما در بحث فرآوری برخی کشورها مانند ایتالیا بسیار جلوتر از ما هستند و لازم است که ما دراین زمینه تلاش و کوشش بیشتری را انجام دهیم.

عضو هیات مدیره انجمن توسعه صادرات سنگ ها تزئینی استان کرمان ادامه داد: در استانهای مختلف نمایشگاه هایی چند روزه برای صنعت سنگ یا صنعت ساختمان برگزار می شوند. به اعتقاد من نمایشگاه های چند روزه کارایی لازم برای معرفی صنعت سنگ ایران را ندارند.

وی خاطر نشان کرد: ما برای رشد و توسعه همه جانبه صنعت سنگ نیازمند نمایشگاه دائمی سنگ هستیم بدین ترتیب که مکانی دائمی برای این نمایشگاه در نظر بگیرند تا فعالان صنعت سنگ بتوانند محصولات خود را در این نمایشگاه به نمایش بگذارند.

وی تاکید کرد: نمایشگاه دائمی بسترهای لازم برای معرفی همه ظرفیت های سنگ ایران و ایجاد ارتباط با تجار و بازرگانان خارجی و داخلی را فراهم می کند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید