امیر حسین شاه حسینی مطرح کرد: کمبود نیروی کار متخصص

امیر حسین شاه حسینی مطرح کرد: کمبود نیروی کار متخصص

409
0
امیر حسین شاه حسینی
امیر حسین شاه حسینی

امیر حسین شاه حسینی مدیر پروژه های معدنی شرکت اسک استون در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: یکی از شرکت های گروه فراب با نام اسک استون در زمینه نیروگاه سازی، خطوط انتقال آب، مترو، نفت و گاز پتروشیمی و کنتور های هوشمند فعالیت می کند.

وی در ادامه گفت: حضور در نمایشگاه را از سال ۸۴ شروع کردیم. از اواخر سال ۹۳ فعالیت خود را در زمینه معدن شروع کردیم. در شرکت مهندسی طراحی فراب، ثبت و ضبط مستندات با سیستم های اطلاعات انجام می شود. هدف ما توسعه دادن فعالیت خود در زمینه معدن است، همچنین در حوزه سنگ تمایل به توسعه داریم.

شاه حسینی گفت:  مشکلی که با آن مواجه هستیم کمبود نیروی انسانی است که اکثر آن ها تخصصی در کار ندارند. اغلب آن ها مسئولیت پذیر و ماهر در کار  نیستند. در همه حوزه ها مشکل نیروی انسانی وجود دارد. نیروی انسانی وجود دارد ولی نیرویی که متعهد، متخصص و وفادار باشد به ندرت پیدا می شود. به دلیل اینکه سوابق کاری در این زمینه ضبط نمیشود که به صورت مستند باشد. کارنامه ای از عملکرد افراد در دست نیست به همین دلیل از عملکردهای نیروهای انسانی که به دنبال کار هستند اطلاعاتی درستی نداریم.

مدیر پروژه های معدنی شرکت اسک استون افزود: در زمینه نیروی انسانی می بایست یک سری تست های روانشناسی روی افراد انجام شود که صلاحیت و نوع عملکرد و کارایی آن ها در هر زمینه به طور کامل مشخص شود. تست هایی نظیر؛ MBT،NEO، DISC باید انجام شود، شاید انجام این روند در بهبود عملکرد نیروی انسانی تاثیر بسزایی داشته باشد. اما انجام این کار هنوز جا نیفتاده است. همچنین انجام این تست ها برای کارمندان هم مفید است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید