بوروکراسی اداری بزرگترین مانع رشد صادرات

بوروکراسی اداری بزرگترین مانع رشد صادرات

مدیربازرگانی شرکت معدنکاران محمود آباد: متاسفانه علیرغم تمامی صحبتهایی که در مورد صادرات و زیاد شدن مراوادت تجاری با کشورهای دیگر توسط مسئولین انجام می شود هنوز بوروکراسی اداری در این زمینه زیاد است.

216
0
امیر حسین خراسانی
امیر حسین خراسانی

امیرحسین خراسانی مدیربازرگانی شرکت معدنکاران محمود آباد در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: شرکت معدنکاران محمود آباد در مورد تامین تجهیزات و دستگاه های حفاری معادن سنگ تزئینی فعالیت می کند همچنین این شرکت تولید کننده لاستیک پولی ضد سایش است.

وی افزود: یک شرکت دانش بنیان هم در مجموعه این شرکت وجود دارد که با توجه به تحقیقات و با تکیه بر علم و دانش متخصصان این شرکت توانسته ایم عمر لاستیک پولی ضد سایش را به چهار برابر برسانیم. لاستیک پولی ضد سایش روی دستگاه سیم برش وصل می شود و خورندگی سیم الماسه را می گیرد.

وی ادامه داد: این شرکت بحث واردات و صادرات را به صورت جدی دنبال می کند. واردات ما اغلب از کشورهای ترکیه، ایتالیا و اسلواکی انجام می شود.

مدیربازرگانی شرکت معدنکاران محمود آباد تصریح کرد: اجرای برجام و رفع تحریم ها، واردات و صادرات را بسیار آسانتر کرده است اما خارجی ها هنوز تکنولوژی را در اختیار ما قرار نمی دهند و فقط محصول را می فروشند.

خراسانی گفت: در مراوداتی که با کشورهای دیگر دنیا داشته ایم متوجه شدیم که اروپایی ها با ترک ها خیلی بهتر کنار می آیند و در اغلب موارد ترک ها را به ما ترجیح می دهند شاید به این دلیل است که مدت همکاری های آنها با ترک ها بسیار بیشتر بوده است.

وی خاطر نشان کرد: صادرات محصولاتی که ما تولید می کنیم نیز با جدیت بسیار زیادی پیگیری می شود و ما تاکنون توانسته ایم محصولات خود را به کشورهای افغانستان، عراق و تاجیکستان صادر کنیم.

وی افزود: مهمترین خواسته ما تولید کنندگان از دولت این است که برای رشد و توسعه صادرات از فروش و صدور مواد خام به کشورهای دیگر جلوگیری کند. صادرات سنگ کوپ به کشورهای دیگر هیچ نفعی برای ما ندارد و نباید این کار انجام شود.

وی تصریح کرد: زمانی که محصولات خود را به کشورهای دیگر معرفی می کنیم اصلا باور نمی کنند که ما در زمنیه های مختلف توانسته ایم تولیدات بسیار خوبی داشته باشیم که این نشان دهنده کم کاری دولت و تولید کنندگان در زمینه معرفی محصولات به کشورهای دیگر است.

خراسانی یاد آور شد: متاسفانه علیرغم تمامی صحبتهایی که در مورد صادرات و زیاد شدن مراوادت تجاری با کشورهای دیگر توسط مسئولین انجام می شود هنوز بوروکراسی اداری در این زمینه زیاد است و به طور مثال اگر بخواهیم به صورت آزاد به کشور روسیه رفت و آمد کنیم و کار بازاریابی را در این کشور انجام دهیم باید مراحل اداری بسیار زیادی را پشت سر بگذاریم که این بسیار زمانبر است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

سه × چهار =