امید شکارچی: برای واردات دستگاههای پیشرفته مشکل داریم

امید شکارچی: برای واردات دستگاههای پیشرفته مشکل داریم

نائب رئیس شرکت کاوش الماس سپهر: با دستگاههای جدید می توانیم ساخت یک مجسمه را در عرض 30 ساعت انجام دهیم که این مساله بهره وری ما را به میزان بسیار زیادی بالا می برد.

376
0
امید شکارچی
امید شکارچی

امید شکارچی نائب رئیس شرکت کاوش الماس سپهر (گالری هفت سنگ) در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: شرکت کاوش الماس سپهر در حوزه فرآوری و تولید سنگ های تزئینی فعالیت می کند، این شرکت حدودا سه سال پیش افتتاح شده و کارگاه ما در شمس آباد تهران است.

وی افزود: علی اصغر رویایی و مهدی بوربور از دیگر شرکای ما در این شرکت هستند که هر کدام در رشته ای خاص متخصص هستند و در کاری که انجام می دهیم از تخصص این دوستان استفاده می کنیم.

وی تصریح کرد: سنگی ما استفاده می کنیم تراورتن است و ما در تهیه سنگ خام هیچ مشکلی نداریم. برای این کار از کوپ های یک تنی یا پانصد کیلویی استفاده و از این سنگ ها مجسمه های تزئینی تولید می کنیم.

وی ادامه داد: برای واردات دستگاههای پیشرفته مشکل داریم. دستگاههای جدیدی که در این حوزه تولید شده اند با لیزر کار می کنند که به دلیل وجود لیزر در این دستگاهها به ما گفته اند که باید از برخی سازمان های خاص مجوز بگیریم. استفاده از دستگاههای پیشرفته تاثیر بسیار زیادی در کار ما دارد.

 نائب رئیس شرکت کاوش الماس سپهر گفت: در حال حاضر دستگاه «سی ان سی روتاری» داریم که قدیمی است و مدت زمانی که می تواند یک مجسمه را اجرا کند طولانی است اما با دستگاههای جدید می توانیم ساخت یک مجسمه را در عرض ۳۰ ساعت انجام دهیم که این مساله بهره وری ما را به میزان بسیار زیادی بالا می برد.

وی تاکید کرد: یکی دیگر از مشکلات ما فعالیت اتباع خارجی بدون مجوز در این حوزه است. ما به دلیل داشتن کارگاهی کاملا شناسنامه دار مجبوریم بیمه و مالیات و عوارض پرداخت کنیم که این مساله قیمت محصول ما را بالا می برد اما اتباع خارجی بدون پرداخت بیمه و عوارض و مالیات این کار را انجام می دهند و به همین دلیل قیمت محصولشان پایین تر از ما است که این مساله صدمات جبران ناپذیری به کارگاههای تولیدی شناسنامه دار می زند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

6 + 19 =