الناز پوستچی: وجود دلالان باعث رکود صنعت سنگ شده است

الناز پوستچی: وجود دلالان باعث رکود صنعت سنگ شده است

عضو هیئت مدیره شرکت پارس گوهر تهران: مشکلی که مدتی است گریبان گیر صنف سنگ شده است وجود دلالانی است که بدون پروانه اقدام به خرید و فروش سنگ می کنند که این امر باعث رکود بازار شده است.

435
0
کارخانه سنگبری
کارخانه سنگبری

الناز پوستچی عضو هیئت مدیره شرکت پارس گوهر تهران در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: مشکلی که مدتی است گریبان گیر صنف سنگ شده وجود دلالانی است که بدون داشتن پروانه اقدام به خرید و فروش سنگ می کنند که این امر باعث رکود بازار شده است.

وی ادامه داد: در ایران سنگ و فرآورده های آن  گران است، یکی از مهمترین دلایل این گرانی این است که سنگ خام از ایران صادر می شود و پس از فرآوری در کشورهای دیگر با چند برابر قیمت دوباره به کشور ما فروخته می شود.

عضو هیئت مدیره شرکت پارس گوهر تهران افزود: کیفیت کالا هایی که از خارج از کشور وارد می شود با کالاهای تولیدی ایران مشابه هم است بنابراین همکاری  که دولت می تواند در این  زمین با صنف ما داشته باشد عدم اجازه ورود کالاهای خارجی در این زمینه است.

پوستچی افزود: نمایشگاه های ذاخلی و خارجی باعث شناخته شدن صنعت سنگ و قابلیت های آن می شود. روابطی که در نمایشگاه ایجاد می شود به نفع شرکت کنندگان است. نمایشگاه های خارجی پیشرفته تر و مدرن تر از نمایشگاه هایی است که در ایران برگزار می شود. وجود ماشین آلات پیشرفته، سطح تبلیغات گسترده، حمایت مورد نیاز از سمت دولت و … دلایلی است که سطح نمایشگاه های خارجی را از نمایشگاه های داخلی بالاتر برده است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

4 × 3 =