اقتصاد آتی آسیا و صنعت ساختمان

اقتصاد آتی آسیا و صنعت ساختمان

359
0

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران،  ۶۰ درصد جمعیت دنیا  با جمعیتی بالغ بر ۴٫۴ میلیارد نفر در قاره آسیا زندگی می کنند که این جمعیت خود محور محرک اقتصاد دراین منطقه به حساب می آید . قاره آسیا بیشترین و  سریع ترین رشد را در بین قاره های دیگر از نظر روند رشد اقتصادی داشته است که این خود زمینه سازی اصلی برای رشد و توسعه اقتصاد آینده می باشد.

چین رتبه نخست را در اقتصاد جهان داشته و کشور هند رتبه سوم را که رقابت بین این دو کشور ستودنی است.  از سال ۱۹۵۰ تا سال ۲۰۱۳ روند قابل توجهی در رشد اقتصای و تجاری آسیا مشاهده می شود. با توجه به تنوع فرهنگی بالایی که در منطقه اسیا دیده می شود،  تولیدات مختلف صنعتی نیز بر حسب نیاز در کشورهایی همچون ایران، چین ، هند، ژاپن، ترکیه، و کشور های اسیای شرقی تولید می شوند  که این روند همه جانبه میتواند آینده اقتصادی آسیا را متحول سازد.

اما از سوی دیگر کشور های دارای تولید انرژی همچون ایران، کشور های عربی، اندونزی، تایلند و ژاپن آینده اقتصادی آسیا را  با خود همراه ساخته اند در این بین کشور روسیه نیز تاثیر مستقیمی در اقتصاد آسیا و اروپا خواهد داشت.

روند رشد اقتصادی در روند بازار سنگ های ساختمانی بدون شک تاثیر مستقیم و حساسی دارد که توجه به این موضوع می تواند نگرش ما را نسبت به بازار آتی و جهانی سنگ های ساختمانی را متحول سازد.  چین ، هند ، ترکیه و ایران ۴ کشور قدرتمند در زمینه سنگ های ساختمانی می باشند که در منطقه اسیا می توانند بازار خوبی را برای محصولات خود به دست آورند.

این امر بستگی کامل به روند صنعت ساختمان در منطقه آسیا دارد.  کشور هند از مناطقی به شمار می آید که صنعت ساختمان آن میتواند بسیاری از محصولات ساختمانی را به سمت خود جذب کند. میتوان گفت صنعت ساختمان هند فرصت ایده آل اقتصادی برای جذب سرمایه گذاری به حساب می آید که در این بین یکی از صنایع مهم وابسته به صنعت ساختمان، صنعت سنگ های ساختمانی و معدنی است.

در سال ۲۰۱۱ روند رشد صنعت ساختمان در این کشور رشد ۸ درصدی داشته که با توجه به جمعیت کلان در این کشور اقتصاد در سطح کلان تعریف می شود.  ۳۵ میلیون نفر در کشور هند به صنعت ساختمان وابسته بوده و در ارتباط مستقیم با ایجاد اشتفال در این کشور ها خواهند بود.

 اما در این بین آینده اقتصادی هند و چین چگونه خواهد بود؟ دو کشور با جمعیتی کلان که میتوانند بسیار اثر گذار باشند.  این دو کشور از نظر زیر ساخت اقتصادی رشد و پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته اند و نرخ افزایش آن  ۸ تا ۱۰ درصد است.  شناخت صحیح از سلایق معماری در کشور هند، نوع محصول استفاده شده و شناسایی بازار مصرف بدون واسطه از مهمترین مراحل بازاریابی در این کشور به حساب می آید.

۲۰۱۵۰۱۲۹_smartphone_thailand_mass_transit_system_article_main_image

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

16 − 11 =