اقتصاد، اولویت اصلی دولت و مجلس ایران

اقتصاد، اولویت اصلی دولت و مجلس ایران

کابینه روحانی به دنبال تصویب قوانینی است که بتواند راه را برای جذب شرکت های نفتی بین المللی هموار سازد و تجارت با ایران را برای خارجی ها آسان تر کند.

343
0
حسن روحانی
حسن روحانی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از بلومبرگ، حسن روحانی رئیس جمهوری ایران و متحدانش در مجلس جدید ایران قصد دارند به جای طرح مسائل سیاسی لیبرال و تغییرات اجتماعی، تلاش های خود را معطوف بازسازی اقتصادی کنند.

دولت قصد دارد از طریق جذب سرمایه گذاری خارجی، اقتصاد کشور را ترمیم کند، در همین راستا کابینه روحانی به دنبال تصویب قوانینی است که بتواند راه را برای جذب شرکت های بین المللی هموار سازد و تجارت با ایران را برای خارجی ها آسان تر کند.

تمرکز بر افزایش آزادی های سیاسی و مدنی ممکن است ریسک عمل متقابل از سوی رقبای دولت روحانی را به دنبال داشته باشد که نهادهای قدرتمندی را در اختیار دارند.

الی گرانمایه، تحلیلگر سیاست های خاورمیانه و شمال آفریقا در شورای روابط خارجی اروپا در لندن گفت: «طراحی پکیج های جذاب برای شرکت های خارجی ممکن است موجب ایجاد برخی مشکلات در زمینه تفسیر قانون اساسی شود و چالش هایی را در مجلس به وجود بیاورد.»

نتایج منتشر شده از سوی رسانه های داخلی ایران نشان می دهد که هیچ کدام از دو حزب اصلی ایران اکثریت قابل توجهی را در ترکیب مجلس آینده ایران به دست نیاورده اند، اما اصلاح طلبان و اعتدال گرایان در آستانه ثبت بهترین نمایش خود در انتخابات مجلس در بیش از یک دهه گذشته هستند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید