لزوم اصلاح قانون کار و مالیات بر ارزش افزوده

لزوم اصلاح قانون کار و مالیات بر ارزش افزوده

مدیر فروش شرکت کراغلی: مهمترین عامل رکود بحث مالیات برارزش افزوده است که اجرای بد آن تاثیرات نامطلوبی روی اقتصاد و صنعت ایران گذاشته است.

208
0
اصغر کراغلی

اصغر کراغلی مدیر فروش شرکت کراغلی در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: این شرکت در سال ۱۳۶۰ تاسیس شده و در اصفهان قرار دارد. این شرکت چند سال است در زمینه تولید و فروش ماشین آلات مربوط به صنعت سنگ فعالیت می کند. کالیبر، ساب، خط تایل و ساب خط اسلب برخی از تولیدات این شرکت در زمینه صنعت سنگ است.

وی افزود: دستگاهی که ما تولید می کنیم دقیقا شبیه «برتون» ایتالیا است با همان کیفیت و مرغوبیت اما قیمت دستگاه ما نصف دستگاههای خارجی است.  مشتری های ما اغلب از اصفهان و کرمان هستند و مدتی است که مشغول بازاریابی روی منطقه محلات و تهران هستیم.

وی ادامه داد: عمده ترین مشکل ما قانون کار است. متاسفانه قانون کاری که در مملکت ما وجود دارد در بسیاری از موارد نه به نفع کارگر است و نه به نفع کارفرما.

وی گفت: این قانون در بسیاری از موارد به گونه ای است که به عنوان یک عامل بازدارنده برای کارآفرینی عمل می کند.  به نظر من یکی از علت هایی که سرمایه گذاران خارجی در ایران سرمایه گذاری نمی کنند همین نواقصی است که در قانون کار وجود دارد.

مدیر فروش شرکت کراغلی عنوان کرد: در حال حاضر بحث های زیادی در مورد علت رکود وجود دارد و هر کس از منظر خودش این موضوع را تحلیل و ارزیابی می کند و دلایلی از قبیل تحریم و رکود ساخت و ساز را مطرح می کنند اما به نظر من مهمترین عامل رکود بحث مالیات برارزش افزوده است که اجرای بد آن تاثیرات نامطلوبی روی اقتصاد و صنعت ایران گذاشته است.

وی ادامه داد: در طول چند دهه گذشته همیشه ایران تحریم بوده و مشکلاتی با برخی کشورها داشته اما همیشه مردم کار و تلاش کرده اند و هیچ وقت رکود تا این حد پیش نرفته است اما از زمانی که مالیات بر ارزش افزوده به این شکل اجرا شد انگیزه کار در بسیاری از فعالان صنعت از بین رفت.

وی تاکید کرد: مالیات و عوارضی که برای واردات در نظر گرفته اند در برخی موارد ضد تولید است. اگر یک دستگاه را به صورت کامل از خارج وارد کنیم باید ۴۰% مالیات و عوارض بپردازیم اما از بخواهیم قطعات آن را وارد کنیم و آن دستگاه را در داخل تولید کینم باید برای قطعات حدودا ۶۰% مالیات بپردازیم.

۱+
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

سه + 3 =