اسماعیل مرادی: بهترین گزینه برای برگزاری نمایشگاه سنگ، محلات است

اسماعیل مرادی: بهترین گزینه برای برگزاری نمایشگاه سنگ، محلات است

رئیس هیات مدیره شرکت معدنی دوکوهه: مهمترین و بارزترین خصوصیت نمایشگاه سنگ محلات این است که تمامی مسائل مربوط به نمایشگاه اعم از ساخت جایگاه و اداره آن، توسط بخش خصوصی اداره می شود و نقش دولت در این مقوله در حد نظارت و هدایت و حمایت است.

335
0
اسماعیل مرادی
اسماعیل مرادی

اسماعیل مرادی رئیس هیات مدیره شرکت معدنی دوکوهه در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: مشکلاتی که در حال حاضر در صنعت سنگ محلات وجود دارد مختص به این شهر نیست و در بسیاری از شهرهای دیگر که درگیر کار سنگ و این صنعت هستند نیز وجود دارد اگر بخواهیم کلی تر نگاه کنیم می توان گفت که بسیاری از این مشکلات برای صنایع دیگر نیزوجود دارند.

وی افزود: رکود و بالا بودن سود تسهیلات بانک ها و کمبود نقدینگی از مشکلاتی است که هم در صنعت سنگ و هم در دیگر صنایع به چشم می خورند و باید دولت راه حلی برای حل این مشکلات پیدا کند.

وی تصریح کرد: برای انجام صادرات و تسریع در این امر راهکارهایی از طرف دولت پیشنهاد شده که یکی از این راهکارها تشکیل کنسرسیوم های صادراتی است. اجرای این طرح در شهرهای صنعتی و کوچکی مثل محلات که دسترسی به واحدهای تولیدی و مدیران آن بسیار راحت است امکان پذیر است و می توان آن را با دقت بیشتری اجرا کرد.

رئیس هیات مدیره شرکت معدنی دوکوهه ادامه داد: برای شکل گیری کنسرسیوم های صادراتی و ادامه کار آنها دو شاخصه مهم و اساسی «رعایت اخلاق حرفه ای» و «تعریف سیستم اجرایی درست و اصولی» بسیار لازم و ضروری است.

مرادی گفت: کسانی که در کنسرسیوم های صادراتی حضور می یابند باید منافع شخصی را کنار بگذارند و منافع جمع را در نظر بگیرند. منافع فرد در گرو منافع جمع معنا می یابد و اگر منافع جمع با دقت تعریف و پیگیری شود افراد و اعضاء هم می توانند به منافع خود برسند اما اگرهر کس بخواهد منافع فردی خود را پیگیری کند بدیهی است که نمی توان به نتایج درخشانی دست یافت.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر چند نمایشگاه تخصصی سنگ در ایران برگزار می شود اما به نظر من بهترین گزینه برای برگزاری نمایشگاه سنگ شهر محلات است.

مرادی افزود: فعالان بخش خصوصی صنعت سنگ در محلات همت کرده و با بودجه خودشان یک جایگاه اختصاصی برای نمایشگاه سنگ برپا کرده اند که این نمایشگاه هم به لحاظ وسعت و هم به لحاظ رفت و آمد و وجود پارکینگ و امکانات رفاهی و همچنین وجود معادن و کارخانجات بسیار زیاد در این منطقه از دیگر نمایشگاه هایی که در کشور برپا می شوند بسیار جلوتر است.

وی تاکید کرد: مهمترین و بارزترین خصوصیت نمایشگاه سنگ محلات این است که تمامی مسائل مربوط به نمایشگاه اعم از ساخت جایگاه و اداره آن توسط بخش خصوصی اداره می شود و نقش دولت در این مقوله در حد نظارت و هدایت و حمایت است.

۱+
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

دو × پنج =