اسماعیل مرادی: برخی  از بانک ها به تولید علاقمند نیستند

اسماعیل مرادی: برخی  از بانک ها به تولید علاقمند نیستند

رئیس هیات مدیره شرکت معدنی دوکوهه: بسیاری از بانک های ما تولید را دوست ندارند و به جای اینکه در جهت تولید گام بردارند در جهت دلالی و گرفتن سود و بنگاه داری قدم برداشته اند.

241
0
اسماعیل مرادی
اسماعیل مرادی

اسماعیل مرادی رئیس هیات مدیره شرکت معدنی دوکوهه در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: در حال حاضر رکود سنگینی بر صنعت سنگ کشور و همچنین صنایع دیگر حاکم است و اگر تا چند ماه دیگر بازار راه نیافتد و این رکود برطرف نشود به طور قطع بسیاری از واحدهای تولیدی اعلام ورشکستگی خواهند کرد.

وی افزود: در این شرایط که رکود سنگینی بر صنایع حکمفرما است برخورد برخی از بانک ها با صنایع بسیار ناجوانمردانه و به دور از انصاف است.

وی تاکید کرد: معمولا زمانی که واحدهای تولیدی با مشکل مواجه می شوند قاعده بر این است که بانک ها به یاری تولید کننده ها بیایند و آنها را در این شرایط یاری دهند اما متاسفانه این طور نیست.

رئیس هیات مدیره شرکت معدنی دوکوهه تصریح کرد: بسیاری از بانک های ما تولید را دوست ندارند و به جای اینکه در جهت تولید گام بردارند در جهت دلالی و گرفتن سود و بنگاه داری قدم برداشته اند بدیهی است با این رویکرد نمی توان چشم انداز روشنی برای تولید در نظر گرفت.

مرادی گفت: در کشورهای توسعه یافته زمانی که واحدهای تولیدی با رکود مواجه می شوند بانک ها به کمک آنها می آیند و درراستای احیای واحد تولیدی هر کاری که بتوانند انجام می دهند و این رویه را تا جایی که توان مالی آنها اجازه می دهد ادامه می دهند.

وی افزود: در ایران به محض آنکه واحد تولیدی با مشکل مواجه می شود اول دیرکردهای آن واحد تولید محاسبه و پس از مدتی هم اقدامات لازم برای دریافت وام و دیرکرد انجام می شود و کلیه وثیقه هایی که بانک دریافت کرده است را به اجرا می گذارد.

وی یادآور شد: در مورد قانون چک هم متاسفانه برخی بانک های ما هیچ گونه مسئولیتی را در قبال برگه های چکی که صادر می کنند نپذیرفته اند، برخوردهایی هم که با متخلفان چک صورت می گیرد به اندازه کافی بازدارنده نیست چرا که اگر این طور بود ما هر ساله با این همه چک برگشتی مواجه نبودیم.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید