اسماعیل حائری مطرح کرد: روند روبه رشد سنگ کنگولومرا

اسماعیل حائری مطرح کرد: روند روبه رشد سنگ کنگولومرا

مدیرعامل شرکت سنگ حائر: آمریکا بزرگترین خریدار این نوع سنگ است و پس از آن عمان، روسیه، عربستان، استرالیا، مالزی و آلمان خریداران اصلی این نوع سنگ هستند و تعداد مشتریان آن هم روز به روز بیشتر می شود.

411
0
اسماعیل حائری
اسماعیل حائری

اسماعیل حائری مدیرعامل شرکت سنگ حائر در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: شرکت سنگ حائر در سال ۱۳۸۳ تاسیس شده است. دفتر شرکت در تهران واقع شده و کارخانه ها در اقلید و قم. معادن این شرکت نیز در کرمان و یزد واقع شده اند.

وی افزود: این شرکت در استخراج و تولید و فرآوری سنگ کنگولومرا فعالیت دارد و به جرات می توان گفت که معدن ما بزرگترین معدن کنگولومرا در خاور میانه است.

مدیرعامل شرکت سنگ حائر تصریح کرد: این سنگ جزو سنگ های بسیار سخت است و برش آن هم در معدن و هم در کارخانه بسیار هزینه بر است. به جرات می توان گفت که هزینه برش و استخراج این نوع سنگ نسبت به سنگ های دیگر چهار برابر یا بیشتر است.

وی ادامه داد: این نوع سنگ در حال حاضر در داخل کشور بازار خوبی ندارد و بیشتر مشتریان آن خارجی هستند. آمریکا بزرگترین خریدار این نوع سنگ است و پس از آن عمان، روسیه، عربستان، استرالیا، مالزی و آلمان خریداران اصلی این نوع سنگ هستند و تعداد مشتریان آن هم روز به روز بیشتر می شود.

وی گفت: این سنگ جزو سنگ های بسیارخاص است که کشورهای پیشرفته از آن به عنوان سنگ نیمه قیمتی یاد می کنند. در صورتی که مشکلات صادرات و انتقال پول حل شود می توانیم با صادر کردن این سنگ ارزآوری بسیار خوبی داشته باشیم اما متاسفانه علیرغم اجرای برجام هنوز در نقل و انتقال پول از کشورهای دیگر به ایران مشکل داریم.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید