اسماعیل بابازاده: صادرات سنگ، دستگاههای فرآوری مدرن می خواهد

اسماعیل بابازاده: صادرات سنگ، دستگاههای فرآوری مدرن می خواهد

652
0
کارخانه سنگبری
کارخانه سنگبری

اسماعیل بابازاده مدیر کارخانه سنگبری یاقوت واقع در استان آذربایجان شرقی در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: حدودا ۱۰ سال است که در صنعت سنگ فعالیت می کنم . فعالیت من هم در حوزه فرآوری سنگ و در کارخانه است و هم در معدن.

وی افزود: در معدن سنگ تراورتن گردویی آذرشهر را استخراج می کنیم و در کارخانه نیز همان سنگ های آذرشهر که رنگ های مختلفی دارد را فرآوری می کنیم. سنگ آذر شهر هم مشتری داخلی دارد و هم مشتری خارجی و در اغلب نقاط دنیا سنگی شناخته شده است.

فعال با سابقه صنعت سنگ گفت: سنگ کوپ معادن آذرشهر بیشتر توسط چینی ها خریداری شده وتوسط خودشان به صورت اسلب فراوری می شود و جالب اینجاست که آنها با پرداخت اینهمه کرایه حمل و نقل قیمت تمام شده اشان ارزان تر از ما است.

وی تصریح کرد: صادرات سنگ به صورت فراوری شده نیازمند شرایطی است که برخی از این شرایط در کارخانه های ما موجود نیست. برای صادرات سنگ فرآوری شده باید دستگاه های به روز و مجهز داشت تا سنگ را با کیفیت بسیار بالا فراوری کرد که بسیاری از کارخانه های ما این دستگاه ها را ندارند. بدیهی است که در صورت در اختیار داشتن دستگاه های به روز و مجهز صادرات سنگ های فراوری شده بیشتر خواهد شد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از شرایط صادرات بازاریابی و تبلیغات در این زمینه است که برخی از کارخانه های ما به دلیل کمبود نیرو و سرمایه نمی توانند در این حوزه وارد شوند. با توجه به رکودی که در بازار به وجود آمده اکثر کارخانه ها با کمبود نقدینگی مواجه هستند و نمی توانند هزینه های بازاریابی و تبلیغات را بپردازند.

بابازاده یاد آور شد: اربیل و سلیمانیه عراق ازدیگر مشتری های سنگ آذرشهر هستند که برخی از همکاران که دستگاههای به روز و مجهزتری دارند در زمینه صادرات سنگ به این مناطق فعالیت می کنند اما تولیداتی که ما در کارخانه داریم اغلب برای مصرف داخل است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

یک × 3 =