اسد اله عسگر اولادی: باید به دنیا تحکم کنیم نه التماس

اسد اله عسگر اولادی: باید به دنیا تحکم کنیم نه التماس

ریاست اتاق بازرگانی ایران و چین: زمانی می توانیم در زندگی رفاه داشته باشیم که خرجمان ۱۹ و درآمدمان ۲۰ باشد، این یعنی آن محصولی که در درون تولید می شود، به خارج از کشور فرستاده شود، زیرا باید دریافتی ارزی مان را بالا ببریم تا به دنیا تحکم کنیم نه اینکه به دنیا التماس کنیم.

235
0
اسداله عسگراولادی
اسداله عسگراولادی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از تسنیم، اسد اله عسگر اولادی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد برون گرایی و درون زایی گفت: در درون زایی باید به تولید داخل و خودکفایی داخلی نگاه شود که یکی از اهداف آن بالا رفتن اشتغال است.

وی با بیان اینکه زمانی می توانیم در زندگی رفاه داشته باشیم که خرجمان ۱۹ و درآمدمان ۲۰ باشد، اظهار داشت: این یعنی آن محصولی که در درون تولید می شود، به خارج از کشور فرستاده شود، زیرا باید دریافتی ارزی مان را بالا ببریم تا به دنیا تحکم کنیم نه اینکه به دنیا التماس کنیم.

ریاست اتاق بازرگانی ایران و چین در بیان معنی افزونه برون گرا، بیان داشت: این واژه یعنی دیدمان را به خارج از کشور افزایش دهیم. این دید چهار مرحله دارد؛ دید سیاسی، دید فرهنگی، دید علمی و دید اقتصادی. از نظر اقتصادی باید به نوعی عمل کنیم که با دنیا مراوده خوب داشته باشیم و مراوده ای که غبن فاحش در آن نداشته باشیم.

عسگر اولادی تاکید کرد: باید تولید داخل را تقویت کنیم و تعداد اشتغال را بالا ببریم و سپس این تولید را به خارج از کشور هدایت کنیم تا رفاه جامعه مان را افزایش دهیم. اگر نتوانیم در شرایط فعلی نسل جوان مان را به کار بگیریم، غبن فاحشی در آینده خواهیم داشت.

ریاست اتاق بازرگانی ایران و چین خاطرنشان کرد: نسل جوان مان ازدواج، لوازم زندگی، فرهنگ و خانه می خواهد و همه اینها در لباس شغلی که به او داده شود، حاصل می شود و راه دادن شغل، تولید داخلی است.

این فعال بخش خصوصی بالا بردن تولید داخلی را ملزوم سرمایه گذاری دانست و عنوان داشت: باید منابع داخلی را برای سرمایه گذاری تجهیز کنیم تا تولیدات مان را به کشورهای دیگر نیز صادر کنیم. اگر این دو بخش را فعال کنیم، می توانیم جامعه ای را با رفاه کامل به مردم هدیه بدهیم.

وی خطاب به دولت یازدهم گفت دولت باید دغدغه اشتغال را در سال جاری داشته باشد. اگر برنامه ششم بدون اشتغال باشد، توفیقی نخواهد داشت و همه کارمان باید بر این موضوع تمرکز داشته باشد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

شش − 6 =