عسگر اولادی: کرکره های شرکت های دولتی پایین کشیده شود

عسگر اولادی: کرکره های شرکت های دولتی پایین کشیده شود

رئیس اتاق مشترک ایران و چین: در حال حاضر میزان سود بهره در دنیا به صفر رسیده است تا میزان تولید در جامعه افزایش یابد اما این مورد درکشور ما هنوز اصلاح نشده است.شرکت های دولتی برای سرپا ماندن سودهای بانکی بالا را می پذیرند که این اشتباه بزرگی است.

404
0
اسدالله عسگراولادی
اسدالله عسگراولادی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، اسد الله عسگراولادی رئیس اتاق مشترک ایران و چین در یک گفتگوی تلویزیونی درباره نقش بخش خصوصی در اقتصاد کشور گفت: این دولت توجه بیشتری به بخش خصوصی نشان داده است اما آن چیزی که باید در اولویت قرار گیرد کمرنگ شدن نقش شرکت های دولتی است.

وی در ادامه افزود: بزرگ شدن شرکت های دولتی اجازه کار را به بخش خصوصی نمی دهد. پس از برجام، امید بخش خصوصی برای فعالیت بالارفته است و از اوایل سال ۹۴ بخش خصوصی وارد صحنه شده است.

رئیس اتاق مشترک ایران و چین اظهار داشت: در هیچکدام از دولت های قبلی، بخش خصوصی همراه دولت نبود اما در این دولت بخش خصوصی در اکثر سفرهای رئیس جمهور حاضر بوده و به آنها میدان داده شده است.

عسگراولادی با اشاره به انحصار طلبی شرکت های دولتی افزود: کرکره های این شرکت های دولتی باید پایین کشیده شود و فعالیت آنها به بخش خصوصی واگذار شود. فعالیت های شرکت های دولتی با پول مردم است که در بانک مرکزی سپرده گذاری کرده اند و باید این سیستم اصلاح شود و میزان سود سپرده کاهش یاید.

وی گفت: در حال حاضر میزان سود بهره در دنیا به صفر رسیده است تا میزان تولید در جامعه افزایش یابد اما این مورد درکشور ما هنوز اصلاح نشده است.شرکت های دولتی برای سرپا ماندن سودهای بانکی بالا را می پذیرند که این اشتباه بزرگی است. بیشترین مشکل ما واردات بی رویه شرکت های دولتی است که با توجه به شعار امسال باید جلوی آن گرفته شود.

رئیس اتاق مشترک ایران و چین تأکید کرد: به چینی ها  گفتیم که تمرکز روی تجارت کافیست و ما میخواهیم روی سرمایه گذاری در ایران فکر کنید، به همین دلیل آنها نیز اقداماتی صورت داده اند.

۱+
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

سیزده − 6 =