اسد اسدالهی: رشد اقتصادی در گرو توسعه فرهنگ مشارکت است

اسد اسدالهی: رشد اقتصادی در گرو توسعه فرهنگ مشارکت است

فعال صنعت سنگ و کارشناس اقتصادی: تا زمانی که فرهنگ مشارکت در بین ما وجود نداشته باشد ما قادر به انجام کارهای بزرگ نیستیم.

243
0
اسداسدالهی
اسداسدالهی

اسد اسدالهی فعال صنعت معدن و کارشناس اقتصادی درگفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: توافق صورت گرفته بین ایران و کشورهای ۵+۱ برای اقتصاد ایران بسیار مفید و راهگشا است.

وی افزود: برخی بر این تصور هستند که با اجرای برجام همه مشکلات اقصادی یک شبه برطرف می شود اما این طور نیست و برای رسیدن به نقطه مطلوب در امر صادرات و رشد اقصادی کمی زمان لازم است. نتیجه درخشان این توافق در ابتدای سال نود و پنج خود را نشان خواهد داد.

وی تصریح کرد: بازار سرمایه بیش از هر چیزی نیازمند ثبات و آرامش است، هر چقدر که بتوانیم آرامش و ثبات در بازارسرمایه ایجاد کنیم احتمال موفقیت ما در بازارهای جهانی بیشتر است. اجرای برجام این نوید را به صنعتگران می دهد که بتوانند برای فعالیت های اقتصادی خود برنامه ریزی دراز مدت داشته باشند.

 وی ادامه داد: طی سالهای گذشته برخی مسئولین دستورات کارشناسی نشده ای به بانک ها ابلاغ کردند که بر طبق آن وام هایی با مبالغ بالا در اختیار برخی افراد قرار گرفت که پس از مدتی چون ضمانت های لازم از این افراد دریافت نشده بود بانک ها با مشکل مواجه شده اند.

وی خاطر نشان کرد: مهمترین مشکل امروز صنعت و اقتصاد کشور در سالهای گذشته نبود ثبات و آرامش در بازار و صنعت بوده است. برای رسیدن به ثبات و آرامش برنامه های بلند مدت لازم است، با دستورات آنی و بعضا کارشناسی نشده نمی توان به ثبات و آرامش اقتصادی رسید.

اسدالهی تاکید کرد: تا زمانی که فرهنگ مشارکت در بین ما وجود نداشته باشد ما قادر به انجام کارهای بزرگ نیستیم. برای رشد و توسعه فرهنگ مشارکت لازم است که به اعتقادات یکدیگراحترام بگذاریم.

وی ادامه داد: احترام به عقیده و افکار دیگران اولین قدم برای رسیدن به هم دلی و هم زبانی است. با هم دلی و هم زبانی می توان کارهای اقتصادی بزرگ را پیش برد و به سرمنزل مقصود رساند. تاکنون هیچ صنعتی در بستر جنگ و دعوا و خشونت شکل نگرفته و به سرانجام نرسیده است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید