آغاز گشایش اعتبار از اتریش، آلمان و فرانسه

آغاز گشایش اعتبار از اتریش، آلمان و فرانسه

عضو هیأت رئیسه اتاق بازرگانی ایران: در حال حاضر کشورهای اتریش و آلمان گشایش‌های اعتباری را از یک میلیون دلار تا 10 میلیون دلار برای فعالان اقتصادی کشور آغاز کرده‌اند.

298
0
اسدالله عسگراولادی
اسدالله عسگراولادی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از تسنیم، اسدالله عسگراولادی با اشاره به اینکه در حال حاضر کشورهای اتریش و آلمان گشایش‌های اعتباری را از یک میلیون دلار تا ۱۰ میلیون دلار برای فعالان اقتصادی کشور آغاز کرده‌اند، اظهار داشت: با کشور کره نیز رایزنی هایی انجام شده است که امیدارویم نتایج مثبت آن به زودی اعلام شود.

وی در رابطه با تعاملات بانکی کشور با چین نیز گفت: در طول مذاکرات خود با طرف چینی درخواست افزایش بانک‌ها را مطرح کرده بودیم که گویا طرف چینی موافقت کرده است اما بنده هنوز اطلاع دقیقی از نتایج این مذاکرات ندارم و بانک مرکزی باید نسبت به این موضوع اطلاع رسانی‌ کند.

این عضو هیأت رئیسه اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه عمده مشکل امروز فعالان اقتصادی دلار و  بانک‌های آمریکای است، تصریح کرد: فرانسه اخیراً برای اجرای قرارداد پژو با طرف ایرانی گشایش‌هایی را برای انتقال لوازم یدکی و اعتبارات مالی انجام داده است. در بخش خرید هواپیما نیز بانک مرکزی ایران باید تضمین های سنگینی را پرداخت کند که هنوز در حال مذاکره هستند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید