اسدالله عسگراولادی: گشایش اعتباری آغاز شده ولی فقط برای واردات

اسدالله عسگراولادی: گشایش اعتباری آغاز شده ولی فقط برای واردات

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران: گشایش های اعتباری آغاز شده اما عمده این گشایش ها به نفع خارجی و فقط برای واردات انجام می‌شود.

239
0
اسدالله عسگراولادی
اسدالله عسگراولادی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از تسنیم، اسدالله عسگراولادی عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران، در خصوص طرح وزارت صنعت مبنی بر تغییر روزهای تعطیل به منظور رفع مشکلات تجارت خارجی کشور، اظهار داشت: این طرح به هیچ عنوان کمکی به فعالیت تجار ایرانی نمی‌کند چرا که مشکل امروز صادرکنندگان موضوعات دارایی است که گرفتاری زیادی را برای آنها به وجود آورده است.

وی با اشاره به دستورالعمل جدید بانک مرکزی در خرید و فروش ارز به نرخ آزاد در بانک ها هم گفت: براساس این دستور العمل صادرکنندگان می‌توانند ارز خود را به سیستم بانکی بفروشند اما مشکل اینجاست که سیستم بانکی پول صادرکنندگان را با تأخیر پرداخت کرده و حتی بر سر قیمت ارز نیز با بانک ها اختلاف داریم.

این عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران اضافه کرد: بانک مرکزی باید شفافیت لازم را در این دستور العمل انجام دهد و در این زمینه باید عملکرد صرافی‌ها را هم به رسمیت بشناسد.

عسگراولادی در ادامه با اشاره به اینکه هنوز نقل و انتقال پول به ایران ممکن نیست، تصریح کرد: البته گشایش‌های اعتباری آغاز شده اما عمده این گشایش‌ها به نفع خارجی ها و فقط برای واردات انجام می‌شود.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

پنج × 1 =