استفاده بهینه از سنگ های باطله در بازارهای مصرف جهانی

استفاده بهینه از سنگ های باطله در بازارهای مصرف جهانی

401
0

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، با توجه به روند رشد تکنولوژی های مربوطه در زمینه فرآوری سنگ های ساختمانی ابزارآلات بسیاری در این زمینه تولید  و محصولات جدیدی در بازارهای جهانی در سطح بین الملل عرضه شده است. یکی از فروشگاه های بزرگ اینترنتی ترکیه که در زمینه محصولات سنگی و لوکس فعالیت دارد توانسته بسیاری از محصولات مربوطه را در خود بگنجاندد و به قولی میتوان گفت محصولات سنگی جدیدی را در بازار داخلی کشور تبلیغ  کند.

استفاده از سنگ در دکوراسیون خانگی و یا نماهای ساختمانی در کنار مجسمه های سنگی بسیار کاربردی تر است و در حقیقت سنگ های باطله را تبدیل به محصولات کاربردی تری می کند، تعداد این محصولات بسیار زیاد بوده که این تنوع خود باعث ایجاد شغل جدید و ایجاد فروشگاه های جدید در زمینه محصولات سنگی لوکس شده است.

بسیاری از نمایشگاه های بین المللی سنگ ترکیه در زمینه طراحی با سنگ های باطله و تولید مجسمه های سنگی و یا سینک های ظرف شویی و وسایل دیگر سنگی فعالیت دارند و این زمینه در کنار سنگ کوپ و تکنولوژی های مدرن در حال رشد است.

کشور های عربی با توجه به سلیقه باستانی که در بنا های خود دارند سنگ های تراش داده شده را بیشتر خریداری می کنند . معماری در این منطقه کمی متفاوت تر از کشور های دیگر است.  می توان تولید لوازم سنگی را نوعی اقتصاد فعال در کشور های همچون ایران، ترکیه، ایتالیا، چین و هند نامید که بیشتر تولید در این کشور ها صورت می گیرد و استفاده بهینه با بازدهی بالا از باطله های سنگ های ساختمانی است.  بیشتر تراورتن ها و مرمریت های روشن و قرمز به لوازم جانبی تبدیل می شوند. تکنولوژی های تراش مجسمه نیز در کشور ترکیه در دهه اخیر گسترش بسیار خوبی داشته است.  با توجه به تنوع سنگ های ساختمانی تنوع محصولات جانبی نیز متنوع هستند.

۴cfd3e4a2c7f6ae1b4d0867ac267704e

۰۸c252cc123b756aacedd4cd420dacec۴ffb22bc8e33518efbc6ab37238e68f2

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

2 × 4 =