استفاده از مرمر های خرد در صنعت معماری

استفاده از مرمر های خرد در صنعت معماری

309
0
onyx process
onyx process

به گزارش خبر گزاری سنگ ایران، استفاده از سنگ های مرمر کوچک در صنعت طراحی  چند دهه ای است که به عنوان ابزار آلات لوکس بسیار پر کاربرد است.  بسیاری از شرکت های بزرگ طراحی با استفاده از خرده های سنگ های ساختمانی دست به نو آوری و خلاقیت های بزرگ و نوینی می زنند که با این روش بسیاری از سنگ های خرد و کوچک را بازیافت می کنند و در بازار جهانی با قیمت بالا به فروش می رسانند.

روش های بسیاری برای استفاده بهینه از سنگ های  بی استفاده وجود دارد و هر سال شیوه های نوینی نیز در این زمینه ابداع  می شود. بسیاری از شرکت های اروپایی در جستجوی شیوه های نوینی برای تحول در دنیای معماری هستند که این خود گویای قدرت این کشور ها در متحول ساختن بازار جهانی است.

به علت استفاده و فعالیت بسیار زیاد و خارج از مجاز بسیاری از معادن در دنیا استفاده از سنگ های بی استفاده بسیار پرکاربرد شده است. در بسیاری از کشور ها میتوان این طرح ها را مشاهده کرد که خود باعث به وجود آمدن مشاغل کوچک و نوعی کار آفرینی در سطح جهان شده است.

 گروه های معماری بسیاری در این زمینه فعالیت دارند و به نوعی استات آپ هایی در این زمینه رشد کرده اند که البته این نوع استارت اپ ها را در ایران مشاهده نمی کنیم چرا که هنوز اهمیت این موضوع محسوس نیست. امید می رود که در سال های آتی چنین طرح هایی در ایران راه اندازی شود.

onyx_disk_candleholders_1024x1024

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید