از جزایر آهکی تا معادن گرانیت دانمارک

از جزایر آهکی تا معادن گرانیت دانمارک

326
0
dolomite
dolomite

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، جزیره  هانس، جزیره ای یکپارچه از سنگ دولومیتی است که بین دو منطقه کانادا و گرین لند واقع شده است. این جزیره کوه یکپارچه و بسیار مرموزی است که در چند سال اخیر به مرکز گردشگری در این منطقه تبدیل شده است، البته بیشتر از همه محققان زمین شناسی در این منطقه حضور پیدا می کنند.

جزیره هانس جزیره ای دایره ای شکل است که از جنس آهک است که در چند سال گذشته به خاطر افزایش دمای زمین دیگر رشته های یخی در آن دیده نمی شود و ظاهر اصلی آن به عنوان جزیره ای مرموز افرادی بسیار زیادی را به سمت خود جلب کرده است.

کشور دانمارک  سنگ بستر گرانیتی دارد. چندین معدن گرانیت که شباهت بسیار زیادی به گرانیت های کشور فنلاند و نروژ دارد در این منطقه به معادن جدیدی تبدیل شده اند. بیشتر شرکت های معدنکاری در این مناطق شرکت های خانوادگی هستند که بیشتر بازار اروپا، چین و آمریکا را به عنوان بازار اصلی خود در نظر دارند و محصولات خود را برحسب نیاز این کشور ها تولید می کنند.

کشور فنلاند به خاطر آب و هوای سردی که دارد استفاده ناچیزی از سنگ های پفکی دارد و سنگ تراورتن بازدهی مناسبی در این کشور ندارد. گرانیت و مرمریت بر حسب مقاومت بالا و تنوع رنگی خوبی که دارد بیشتر مصارف داخلی  و دکوراسیونی دارند. دانمارک به خاطر بستر اقیانوسی بیشتر در زمینه تولید سنگ های گرانیتی و مواد معدنی فعالیت دارد اما سنگ های ساختمانی این کشور هنوز نتوانسته جایگاه خوبی در دنیا برای خود به دست آورد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید