ازمیر؛ امید اقتصاد ترکیه در پنج سال آینده

ازمیر؛ امید اقتصاد ترکیه در پنج سال آینده

310
0

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، بسیاری از شرکت کنندگان در نمایشگاه بین المللی ازمیر آن را قلب تپنده ازمیر می دانند. تاثیر مستقیم این نمایشگاه را در اقتصاد منطقه ازمیر می توان به خوبی احساس کرد. نمایشگاه ازمیر بزرگترین نمایشگاه سنگ ترکیه و دومین نمایشگاه بین المللی دنیا در زمینه سنگ های ساختمانی به حساب می آید.

نمایشگاه بین المللی ازمیر بیشتر در زمینه سنگ های ساختمانی مرمریت و تراورتن های موجود در دنیا فعالیت می کند و می توان آن را به عنوان مرکز تجارت سنگ های ساختمانی در دنیا نامید. با توجه به بحران های اقتصادی و سیاسی که در منطقه اروپا و ترکیه وجود دارد میتوان این نمایشگاه را قلب تپنده صنعت سنگ های ساختمانی ترکیه نامید.

نمایشگاه ازمیر بعد از نمایشگاه Xiamen چین مهمترین نمایشگاه سنگ های ساختمانی در دنیاست. ازمیر در کنار شهر هایی همچپون استانبول و آنتالیا از مراکز مهم و حیاتی اقتصاد در ترکیه به شمار می آید از این رو بسیاری از پروژه های ساختمانی در این مناطق شکل گرفته و به نوبه خود اقتصاد این کشور را تشکیل می دهند.

در بسیاری از کنگره های اقتصادی که در زمینه اقتصاد ازمیر تشکیل می شود بسیاری از شرکت های فعال در زمینه سنگ های ساختمانی، و شرکت های معدنی هلدینگ در کنفرانس شرکت کرده ، از این رو ازمیر یکی از بستر های مهم اقتصاد ترکیه به شمار می آید.

در سال ۲۰۱۶ پنجمین دوره کنگره اقتصادی در ازمیر ترکیه برگزار شد که به جوانب مهم اقتصاد در ازمیر و ترکیه پرداخته و سعی شده این منطقه در زمینه های مختلف اقتصاد فعال باشد. بر حسب برنامه های تدارک دیده شده  اقتصاد ترکیه در ۵ سال آینده قدرتمند تر از گذشته خواهد شد و آینده سنگ های ساختمانی این کشور در سال آینده کشور ایتالیا را با تهدید جدی روبرو خواهد کرد.

 رسانه ekopazar   از بزرگترین رسانه های ترک در جهت توسعه اقتصاد این کشور است. نمایشگاه بین المللی سنگ ازمیر در چند  دوره ای که برگزار شده توانسته توسعه  و برگزاری موفق و قدرتمندی داشته باشد. شهر ازمیر با جمعیتی نزدیک بر ۳ میلیون نفر از فعالان عرصه اقتصاد بوده است .
unnamed-2

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید