عظیم بیگی: تبلیغات صنعت را از رکود نجات می دهد

عظیم بیگی: تبلیغات صنعت را از رکود نجات می دهد

بازرس خانه معدن استان کرمانشاه: برای برون رفت صنعت سنگ و معدن از رکود بازاریابی و تبلیغات محصولات داخلی بسیار موثر است. ما مواد اولیه را دارا هستیم اما به دلیل سنتی بودن دستگاه هایمان مجبور به صادرات مواد اولیه هستیم که دیگر کشورها همان مواد اولیه را فرآوری می کنند و همان کالا را با ارزش افزوده بالا به خودمان می فروشند.

430
1
ارسلان عظیم بیگی
ارسلان عظیم بیگی

ارسلان عظیم بیگی بازرس خانه معدن استان کرمانشاه در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: در صنعت معدن مشکلات عدیده ای وجود دارد. این مشکلات شاید در مناطق دیگر کشور هم وجود داشته باشد اما در کرمانشاه این مشکلات به صورتی محسوس تر دیده می شود.

وی افزود: برای استخراج های معدنی از روش های علمی و مکانیزه استفاده نمی شود و اطلاعات ما در زمینه تکنولوژی روز نیز بسیار کم است. معادن بسیار ارزشمندی در منطقه کرمانشاه وجود دارد اما در برخی موارد تخصص استفاده از آن را نداریم.

وی ادامه داد: معدنداران ما متخصص نیستند، در واقع تخصص انها در این زمینه بسیار کم است. کسانی که در این زمینه تخصص دارند، توان و سرمایه لازم را ندارند و آن هایی که استاد کار می باشند؛ تجربه دارند اما تخصص ندارند، که این کار باعث می شود پتانسیل کاری کاهش پیدا کند.

بازرس خانه معدن استان کرمانشاه گفت: برای برون رفت صنعت سنگ و معدن از رکود بازاریابی و تبلیغات محصولات داخلی بسیار موثر است. ما مواد اولیه را دارا هستیم اما به دلیل سنتی بودن دستگاه هایمان مجبور به صادرات مواد اولیه هستیم که دیگر کشورها همان مواد اولیه را  فرآوری می کنند و همان کالا را با ارزش افزوده بالا به خودمان می فروشند.

وی تصریح کرد: برخی نمایشگاه های داخلی سطح کیفی و کمی مناسبی ندارند، اگر تبلیغات در این زمینه گسترده تر باشد و به روزتر باشیم قطعا در نمایشگاه ها به موفقیت های بیشتری می رسیم.

عظیم بیگی گفت: صنعت سنگ و معدن خارج از کشور از دو جنبه نسبت به ایران جلو تر است؛ یکی به دلیل داشتن ماشین آلات و تکنولوژی پیشرفته ای که دارا هستند و دوم سیاست گزاری های دولت در مورد سرمایه گذاری هایی که در بخش سنگ و معدن می شود.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

یک دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

پانزده − 8 =